kara çarşaf

görünmezlik pelerini. mahremiyetten öte, bana güvensizlik veriyor. çarşafın altındaki kişi herhangi bir kişi olabilir, bu kişiler herhangi bir şekilde göze takılmadan, belirli bir profil çizmeden her yere girebiliyorlar, özellikle sadece gözleri görünenler. o yüzden giyen giysin, ama bence suratlarının net bir şekilde görünmesi gerekiyor.
beyaz papyon değişik bir hava katabilir.
islama yahudi geleneğinden geçmiş bir tür örtünme aracı!

estetik durmaması bir yana, cortland kardeşin dediği gibi insana güvensizlik veriyor.
harry potter evrenindeki ruh emicilerin, lotr evrenindeki kara süvarilerin favori outfiti aynı zamanda.


ninja teyzelerin itemidir.
hiçbir dinle ilgisi olmayan bir örtünme hezeyanı!
giyilmesini savunan erkeklere, hamamda bile giymeyi zorunlu kılınasıca örtü!
hapishaneden kaçmak için kullanılan bir araç aynı zamanda.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/16282/davaro-carsafli-borek
anam ben bu kara çarşafı giydimde vücut hatlarım belli olmuyor dimi?
(bkz: rabbim günah yazmaya)
kara çarşaf giyen kadınlara sallayacağınıza kara çarşaf giydiren düşünceyle savaşın. daha iyi sonuç verecektir. ek olarak, hiçbir kıyafet, sembol ya da herneyse, alay edilmeyi haketmez.
kara çarşafa sokan düşüncelerle kadınsız savaşılmıyor malesef. zaten kara çarşaflı kadınların çoğu, -gerçi kadın mı onu da bilemiyoruz bombacı,hırsız,sapık da olabiliyor günümüzde- bunu sindirmiş ve halinden memnun. ne yapılıyorsa örtülerin arkasında yapılıyor ve evet rahatsızım. ayrıca özgür irade de olsa kadınların kendilerini her boku yapabilmeleri caiz olan erkeklerden bu şekilde korumaları bana kolaycı geliyor üzgünüm. ayrıca zihniyet değişmedikçe ne kadar başarılı olabiliyorlar gözler önünde.
herkesin bir gün kara çarşaf giydiğini düşünün. yeğenine, kardeşine, kızına hatta bu tarz ensest zorlamaları geçtim karısına tecavüz eden erkeklere karşı sizce çözüm olur mu? olmaz çünkü değişmesi gereken kadın değil, erkektir. bu kadar basit bir şeyi herkes düşünebilir. onlar da düşünüyorlar sadece kabul etmiyorlar.
geceleri yol kenarında telef olmamak için tasarımına kedi gözü reflektör şerit eklenmesi gereken kara pelerin.
bu sıcakta nasıl giyilir hiç anlamam.
giyenin, yaptırdığı kan tahlili sonucunda acaba d vitamini, referans aralığının ne kadar altındadır diye hep merak etmişimdir. merakımın beraberinde, "islamiyet, insan sağlığına zarar şeyleri tasvip etmeyip yasaklıyordu hani?" sorusu aklıma geliyor. zira sakıncası görülmeyen bu giyim tarzı, önemli bir vitaminin doğal yolla vücutta depolanmasına engel ve bu bağlamda, islamiyet'in, ya bazı noktalarda kendisiyle çeliştiği gerçeğini ya da kültüründe kara çarşafın aslında yeri olmadığını kabullenmesi gerekir.
ben dalga geçilmesini doğru bulmuyorum, sebebine kültür de, inanç de, fantezi de fark etmez. amerika'da değişik değişik kabile kıyafetiyle gezenlerin saygı görmesini örnek gösterip, burada kara çarşafı eleştirmek de iki yüzlülük olur kendi açımdan. bu da bir zenginlik, saygı duyarım ve güvenlik konusunda biraz zaafiyet yaratabildiği fikrine katılıyorum. keşke böyle bir sorun olmasa ve çarşafa karşı çıkan insanların mantıklı argümanları kalmasa. bırakın herkes istediği gibi giyinsin.
http://ayisozluk.com/lnk/a48389