kayahan

türk popunun ilklerinden ve en iyilerinden. nilüferin ustasıdır kendisi. kayboldu gitti adam. yaşlandı galiba *

şöyle bi şarkısını paylaşayım
03/04/2015 tarihinde yumuşak doku kanseri tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş, pop müziğe unutulmaz eserler kazandıran sanatçı.
uzun süredir hastaydı. en son nilüfer ile minik bir konser vermişti ve barışmışlardı. şarkılarıyla yaşamaya devam edecektir. ruhu ışıkla dolsun.
hem sözleri hem müzikleri güzeldi. nevi şahsına münhasır, duruşu olan bir adamdı. ruhu şad olsun...
türk pop müziğinin en iyilerindendi. tam rahata ereceği sırada bu lanet hastalık geldi vurdu kapsına, aldı bizden o güzel insanı. ruhun şad olsun üstad, nurlarda yat..
çocukluğumda çok dinlediğim şarkıcıydı. gitara merak salma nedenimdi belkide. karakteri hakkında olumlu çok bir şey duymadım. hadi yine iyisin tayfun gibi onu sadece çocuk olduğumuz için sevmedik, gerçekten şarkıları ve yorumu güzeldi.
ayın 3ü itibariyle 7 aydır aramızda olmayan sanatçı, hani bazen kızdığınız ama gene de çok sevmekten/saygı duymaktan vazgeçmediğiniz babanız gibiydi, şarkıları kafamın müziğe bastığı yıllardan beri ayrı bir hüzünlenme sebebidir. karanlığı çok sever, şarkılarından sık sık kullanır, kelime ustasıdır, nesneleri duygularla bağlantıları emsalsizdir, "şu kara bulutlar kan kardeşi gözlerimin" unutulmadın, özlenensin...
ayrıca türkçe'yi en iyi kullanan sanatçılardandır, kelimelerini tane tane anlarsınız, öznesi yüklemi olan şarkılardır, burda ne demek istiyor diye düşünmezsiniz, laf kalabalığı da yapmaz şarkılarında. duyguların sahici adamıdır. kişiliği şöyleymiş, huyu böyleymiş, iticiymiş vs. vs. adamın insanlarla, dünyayla ve kendiyle sorunu olmasa o şarkılar çıkmazdı ballarım. şimdi açın bu gece kayahan şarkıları dinleyin.