kılıçdaroğlu'nun gösterilere gitmeyi yasaklaması

yaralı parmağa işemeyen sayın genel başkan provokasyona meydan" vermemek için" parti teşkilatlarına "gösterilerden uzak durun." talimatı göndermiş. kendi varlığı bir şey ifade etmiyor zaten ama partililer, özellikle gençler direnişin en büyük destekçisi. sen gelme, evinde güvenli güvenli otur ama bırak insanlar doğrularına sahip çıksın. bu nasıl tırsma böyle!
aslında bu eylemleri biz organize etmedik, ha illa bizim yaptığımızı düşünüyorsanız işte diyoruz dağılın gibi bir mantık yürütmesiyle hareket eden kemal kılıçdaroğlunun beyanatı.
radikal gazetesi'nin ilgi çekmek amacıyla yanlış yönlendiren manşetidir. chp'ye ya da kılıçdaroğlu'na bayılmak zorunda değiliz lakin adamın söylediklerini yanlış yöne çekmek hiç hakkaniyetli değil. yaptığı açıklamada bu işi biz organize etmedik, biz dağılın dediğimizde gideceklerse öyle diyelim tadında bir açıklama yapmıştır. hatta aynı konuşmada eylemcilere selam göndermiş, tertemiz alınlarınızdan öpüyorum demiştir. öğleyin bu manipulatif başlık yüzünden radikal'e çığ gibi tepki yağıyordu. kürt hareketinden insanlar bile gazeteyi ahlaksızlık yapmakla suçluyordu. okuyucu yorumları kısmı radikal'i ihtar eden yazılarla dolu. gezi parkı direnişi partilerden bağımsız bir oluşumdur. bu anlamda chp bu direnişe destek verebilir ama onu sahiplenemez. kılıçdaroğlu doğru bir iş yapıyor. bizde kendi aramızda bdp geldi piii, ayyy gıcık kemalistler demek yerine makul olalım. gün birlik günüdür...
rte direnişi sürekli chp ve kılıçdaroğlu'nun üzerine yüklemektedir. fakat kılıçdaroğlu da bu bizim direnişimiz değil bu bir halk direnişidir, bu direnişte siyaset yoktur demek adına bu açıklamayı yapmıştır. neredeyse direnişe ve direnişçilere aşkını ilan edecektir oysaki. son zamanlarda gayet olması gerektiği gibi davranıyor.