kilink

çok sevdiğim izmirli amatör punk grubu. eskiden daha sert eğlenceli müzik yaparken şimdilerde mutsuz ama tatlı ve sakin şarkılar yapıyorlar. özellikle şarkı sözlerine bayılırım.
izmirli olmalarına rağmen izmirde hiç çalmaz bu hainler. hep istanbulda peyotede falan çalarlar.

ayrıca bu grubu seven birini bulmak çok zordur. buldun mu da dudaklarına yapışıp bırakmamak gerek.
ah ah..alsancak'ta fink attığımız zamanlarda bora'nın bora, anıl'ın anıl, doruk'un doruk olduğu zamanlarda güzel müzikler yapardı bunlar..deli adamlardı..bir dargın bir barışık, bir kaygan zemin, bir kilink, bir bir iki üç bom derken köprünün altından çok sular aktı..
müzikleri değişti, amatör ruhlar kayboldu..elemanlar değişti, ruhlar değişti, müzik değişti..
ama hala zaman zaman açıp dinlediğim, beni liseli bir ergen kız olduğum dönemlere götüren gruplardan biridir..
palmiyeler grubundan mertcan mertbilek ve tarık töre'nin punk rock grubu. dediklerine göre üniversite döneminde farklı şehirlere gittikleri için grup dağılmış. sonra tekrar birleşip palmiyeler'i kurdular. 3 tane albümleri var:

1-sahibinin sesi
2-3 akorun intikamı
3-lanetimi kokla bebek

ilk 2 albüm hücum kayıt yapılırken, son albüm kanal kayıt yapılmış. anlaşılyor zaten. sonra birkaç şarkı daha kaydetmişler alkol hala damarımda gibi.

şahsi fikrimi sorarsanız güzel müzik yaptıklarını düşünmüyorum. ancak bu albümleri yaptıklarında 17-18 yaşlarında olduklarını düşünürsek, fena değil. bassline olarak haklarını vermem gerekiyor, bas gitarı en iyi kullanan türk gruplarından biri.

edit:amk güzel müzik yapmıyorlar dedim, son 1 haftadır bağımlısı oldum.