korhan futacı ve kara orkestra

çok kaliteli müzik yapan rock grubudur,özellikle canlı performansları önünde diz çökülmelidir derim.bu akşam bronx pi sahnesini yıkacaklardır,karalarımı giyip bende +1 imle oradayım,elimde de jack olacak efenim.
(bkz: korhan futacı dan babam çıksa yerim )

hani ben şimdi burada ne kadar övsem, bir şey ifade etmeyecek. zira hallerinin, yaratılarının dünyada bir karşılığı yok. büyücüler belki bilmiyorum.
siz karar verin:


bu korhan futacı 'nın solo projesi sayılabilir. adından anlaşıldığı gibi yönlendiren o. önceden tamburada ve dandadadan vardı.
ilk albüm grubun kendi adıyla 2010'da çıktı. albümde 8 ses ve söz şaheseri var.
bu yıl da pavurya albümleri çıktı.
söylemlerini anlamak için bu roportaj okunabilir. http://avazavazdergisi.blogspot.com/2010...
bir parça daha
türkiye'de "müzik yapıyorlar abi" diyebileceğim en ender gruplardandır,allahını seven bunları canlı dinlesin,bu nedir yahu yemin ederim gözlerime ve kulaklarıma inanamadım,adamlar şarkı söylemiyor müzik yapıyorlar ve bunu içlerine işleyerek yapıyor.hepsinin kafa çok uzaklarda... çalarken müziği hissederek çalıyorlar ezbere bir şey yok o anda o nota girilmesi gerektiği için giriliyor başka bir açıklaması yok.korhan'a gelince adam saksafona acı çektiriyor resmen, kendi ondan beter bir hal alıyor,görkeme de ayrı bir parantez adam o tatlı ufacık bişiy ama klavyede küçük parmaklarıyla ne de güzel çalıyor canını yidiğim...
dinleyip de beğenmediğim şarkıları olmayan, dinlediğim tek türk grubu. gerçi evrenseller artık. tapıyorum ben bu adamlara. müziği gerçek anlamda hissederek yaptıkları her şarkıdan belli oluyor. öyle yoğun ve karanlık ki...
ayrıca 20 eylül'de, kadıköy sahne'deki canlı performanslarını iple çekiyorum.
http://www.biletix.com/etkinlik/PKS81/IS...