koton'un gerçek kürk kullanması

haber manşetini okurken ağzımın beş metre açıldığı yazıdır.
sene 2017 hala canların önemi yok.

haber manşeti ve içeriği birgun.net üzerinden alınmıştır.

koton, gerçek kürk kullanılan ürünlerini toplattı: tekrarlanmayacak

ünlü giyim markası koton, gerçek kürk kullandığı ürünlerini gelen tepkiler üzerine toplatma kararı aldığını duyurdu.

koton’un gerçek tilki kürkü kullanması üzerine hayvan aktivistleri sosyal medya üzerinde bir kampanya başlatmıştı. kampanyada “koton ürünlerinde gerçek tilki kürkü kullanıyor ve bundan gurur duyarak etiketler basıyor. koton'un bu ilkel ve bencil katliamına sessiz kalmamalıyız. derisi yüzülerek kürkü çalınan hayvanlar dışında kimsenin ısınmak ya da 'yaşamak' için kürke ihtiyacı yoktur. bu kampanya ile söz konusu 'gerçek kürk' ürünün üretiminin kalkmasını istiyoruz. bir imza da siz atın kürkü için katledilen hayvanları kurtaralım!” denilmişti.

koton, twitter hesabından bir açıklama yaparak ürünlerin toplatıldığını duyurdu ve tekrar gerçek kürk kullanmayacaklarını açıkladı. koton’un duyurusu şöyle:

"yaşanan olay karşısında içtenlikle üzüntü duyduğumuzu; üretimimizden kaynaklanan haklı tepkiler nedeniyle ürünlerin dün itibarıyla toplatıldığını ve ürünlerimizde gerçek kürk kullanımıın tekrarlanmayacağını tüm samimiyetimizle bildirmek isteriz."
görgüsüzler için hayvan katlettiğini gösterir. yazık biraz vicdan olmalı insanda.
42 bedenden sonrasına uzaylı muamelesi yaptığından bir zamanlar asabımı bozmuş olan firmanın kendisine sunduğum son şansı çarçur etme biçimidir. bir daha kapısından girmememe yetecek sebeptir. kürke hayır!
emin misiniz?

kürk kim, koton kim!

5 tl'ye tshirt satan bir marka bu yahu, kürk fazlasıyla aşar onları. ve elbette kürk ve türevlerine hayır. ben deri olayına da karşıyım bu arada. öyle kürk için soyunup da deriye hayır demeyen güruha da lanet olsun.