kredi kartı borcu

ulan o kadar para ödüyorum bitmek bilmeyen borçtur .. tefecilerden daha kötüler be

bir borcu geldiği zaman boğazım ağrıyor yemek yiyemiyorum öyle bir alerji haline gelmiş
ekstrenin gelmesine 20 gün kala düşünmeye başladığımdır.
sorun yaşayan ssksı olan ve gelirini gösteren herkese düşük fiyattan veriririm..neyi mi? krediyi elbet... yıllık bazda %60 faiz ödeyeceğinize alın bir kredi yıllık %18 ile kurtulun bu dertten.
çağımızın vebası..
aylık kazanılan gelirler toplamını geçmemesi gereken borçtur.
cebinizde nakit olsa bile büyülenmiş gibi elniz istem dışı o karta gider sanırsınız ki o kart sizin değil ay sonu o ekstre gelmeyecek ve banka size bütün harcamalarınızı hibe edecek birde hep aldanırsın aman taksidi 3 lira 5 lira ama bakmışın ki o 3ler 5ler üst üste binmiş ay sonu kol gibi girmiş sana.ben dahil etrafımda temiz ve sorunsuz kimse yok yurdum insanı bankalara çalışır durumda.
(bkz: tatlı tatlı yemenin acı acı sıçması olur)
"harcayınca iyi tabi" diyen gıcık arkadaş veya kızgın anneyi akla getirmiştir.
canım ülkemin insanlarına müstehak borçlardır. kart kullanmasını bilmeyen bir çok insanı mağdur etmiştir. her şeyin bokunu çıkarmakta üstümüze yok nasıl olsa, bunu da çıkardık. allahtan bilinçli bir tüketici olduğumdan zararını görmüyorum, bu ay taksitle altın alıp borçlarımı ödeyeceğim inşallah. swh
intihara bile sürekleyen borç türü
bitmeyen borç döngüsüdür.
simit yerine '' keyifli susam tanecikleriyle bezeli hamur yuvarlağı '' yemek, ev yerine egede yaşıyormuş hissi veren, komşuluk ilişkisi garantili yeni yaşam alanlarımızda oturmak, '' bu kıyafetinle nereye gidiyorsun '' sorusuna '' miami beachlerinde after partiye katılacağım '' cevabını vermek, o hep hayal gibi gelen '' akşam yemeğini pariste yemek '' konseptini çok ucuz uçak biletine ilave edilmiş vize ücreti vs ile fermana dönüşen dev fatura ile gerçekleştirmek sonucunda haklı olarak katlanmakta olan borçtur.

(bkz: yaşam alanı)
bankaların düzenli artırdıkları limitlere güvenip alışverişi abartınca oluşması muhtemel sorun. *
demin ekstrem geldi. oha ya ben ne ara bu kadar harcadım diye düşünürken farkettim ki benim gördüğüm rakam asgari ödeme tutarıymış jdfskl
son birkaç aydır borcum geldiğinde ciddi ciddi bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum.
açıyorum bakıyorum evet hepsini hatırlıyorum!
ay hayatta en nefret ettiğim bişey. hele otomatik kesmiyor mu parayı, kan kusuyorum kan.
her derde deva başkanlık sistemimiz sayesinde, şahlanmış bir ekonomimiz var şükür.
azgın enflasyonun tüm suçu da hep komisyoncular ve marketlere ait zaten.
o zaman niye hep aynı şeylere harcamamıza rağmen, her yıl katlanarak artıyor standart masraflarımız????
bunu bir türlü çözemedim işte...
djjdjdjdjdjsjdkd kusura bakmayın bu konuda sinirlerim biraz bozuk. bir insanı yıllar bu kadar mı değiştirir ya? 3 kuruş borcu olsa uyuyamayan adamdım ben. şimdi kredi kartı ekstresine şöyle bir bakıp sigaramdan bir fırt daha çekip basıyorum kahkahayı. kimse dokunmasa 24 saat bile uyurum. rüyamda da görmeyeceğim tek şey bunun borcu olur muhtemelen. o derece sikimde değil artık.

(bkz: sikerler eşiği)
12 aya yayılmış şekilde 20bine dayanan bir borcum olmuş. kendimi tebrik ediyorum.