küçük yaşta izlenip bünyede etki yaratan filmler

daha 7-8 yaşlarındaydım. ailemin delikanlılarıyla " komşum bir vampir" (fright night) adlı filmi izlemiştim. uzun süre vampir modunda dolanmıştım piyasada. yıllar sonra tekrar izlediğimde "lan ne komik filmmiş" dedim fekat çocukluğumun içine etmişliği vardır.
lord of the rings the fellowship of the ring

evet ilk izlediğimde çok korkmuştum ve evet çok küçüktüm *
hatta rüyama bile girmişti rüyamda frodo baggins bendim ve * gene tekrarlıyorum gülmeyin yüzüğü aletime takmıştım ve mordor götürüyordum. yanımda gimli aragon legolas ve gandalf var. ve hiç biri demiyor aga güç yüzüğünü niye oraya takıyorsun
nazgul larla uruk hai lerle savaşıyoruz
sonuç olarak hedefimize ulaştık ve yüzüğü mordor ateşiyle yok ediyoruz.
*
ve evet lord of the rings delisiyim.
(bkz: büyü)

10-11 yaşlarındayken gecenin bir vakti ailemden gizlice televizyonda izlemiştim nasıl tırsmıştım belli değil. anne babanın yatağına sığınmaya çalışmalar, tuvalete giderken ablaya "korkuyom kalk ya" diye bağırmalar... gizlice izlediğim için neden korktuğumu da söyleyemedim. bi süre bildiğin mala bağlamıştım.
trt dizilerinden biriydi.
ahmet mekin başrol oyuncusuydu: kavanozdaki adam
o dönemin koşullarına göre gerçekten etkileyici bir senaryoydu.
şeytan : samanyolu ya da kanal 7 yapımı ibret almamsızı isteyen bi diziydi. ordaki şeytan hep siyah güneş gözlüğü takardı bir bölüm gözlüklerini çıkardığında gözbebeği ve rengi değilde bi çift beyaz küre görünce yaşadığım korkuyu hala unutmam. geceleri uyurken gözümü kapadığımda önüme gelirdi.
medine : sanırım kanal 7 yapımıydı bilenler bilir. sonunda hüngür hüngür ağlamıştım.