lavaj

sağlıklı bir işlem olmadığını düşünüyorum. barsakların doğal yapısını ve mukos tabakasını yapay müdahaleyle tahrip etme durumu var. hele ki sıkça yapılırsa. vücudumuzun taa içine kadar soktuğunuz suyun mikroptan ne kadar arınık olduğunu da her zaman bilemeyiz. bunu yapmamak pis olmakla filan alakalı değildir. tuvaletinizi yapın, kondomunuzu takın yeter işte. kağıt havlu-peçeteniz de yanınızda olsun tamamdır. ilişki sırasında her şey olabilir. yeri gelir osurursunuz. lavaj bunu çözmüyor mesela. sekse ve bedenimize ilişkin tutumumuz belirler bunlardan rahatsız olup olmamayı. *bunlardan rahatsız oluyorsanız da anal ilişkiden kaçınabilirsiniz.
ülkemizde bırak bunu yapmayı, ne olduğunu bile bilmeyenler pasiflerin olması ülkedeki gaylerin genel seviyesiyle ilgili büyük bir gösterge.
özellikle pasif olacakların uygulaması gereken temizlik işlemi. bir trans birey çok faydalı bir video kaydıyla bunu anlatmış.

anal ilişki öncesi yapılan anüs temizliğidir. hem aktif hem pasif olan kişinin daha hijyenik ve daha keyifli bir anal ilişki yaşaması için gereklidir. lavaj yapmak için, klozete oturunuz. duş hortumunun başlığını (genelde vidalıdır) çıkarınız. su sıcaklığını ılık bir seviyeye ayarlayınız. duş hortumunun ucunu hafifce anüs deliğine yerleştirip içinize basınçlı suyu bir miktar doldurunuz. korkmayınız içinize doldurduğunuz suyun tamamı geri çıkacaktır. ardından hortumu çekip ıkınarak içinizdeki suyu tekrar boşaltınız. bu hareketi ihtiyaca göre 5-10 kere tekrarlayabilirsiniz. içinizden çıkanın sadece temiz su olduğuna emin olduğunuzda işlemi bırakabilirsiniz. işlemi bitirmeden önce iyice ıkınıp içinizde su kalmadığından emin olunuz. ardından güzelce sabunla yıkadığınız anüs deliğiniz artık temiz, hijyenik ve cillop gibi bir hale gelmiştir. artık kötü sürprizler yaşamadan partnerinizle misler gibi anal ilişkiye girebilir ya da şuursuzca rimming yaptırabilirsiniz.
fransızca kelime. lavage yazılır, lavaj okunur. genel anlamıyla "yıkamak" anlamındadır, ancak daha çok çamaşır yıkamak anlamında kullanılır.

faire de lavage: çamaşır yıkamak
jour de lavage : çamaşır günü.
lavage de cerveau: beyin yıkama
un lavage en machine: makinede çamaşır yıkama
lavage de voiture: araba yıkama

kesinlikle soğuk suyla yapmayın ve sıcak suyla da yapmayın ılık su şart ve hortumun tamamını değil sadece ucunu sokmanız yeterli * *
sürekli yapılması vücut için çok zararlıdır. tıbbi olarakta ancak gerekli durumlarda yapılır. çünkü bu tip bir boşaltım sırasında vücut için gerekli olan mikrop ve organizmalar da vücut dışına atılır. doğru düzgün temizlenen, seks öncesinde yarma gibi yemek yememiş ve tuvaletini yapmış insanlar lavaj gibi şeylere muhtaç değildir.

ps:yurtdışında yaygın değildir...
anüs temizliği örn: koliden önce mutlaka lavaj yapın = içinizi boşaltın.
bağırsaklarımı aldırmayı bile düşünüyorum zaman zaman, sadece işeyerek boşaltım yapayım. niye böyle teknoloji yok atayiztler niye? of ya madem gay doğdunuz alın size en büyük ceza diye doğmuş olan lanet olası hede.
sadece pasiflerin lavaj alması zorunluluğundan kurtulursak daha iyi. anal seks dahi yapmasan, ufaktan biraz lavaj alman gerekir. aktif pasif farketmez.

ha diyosan "ben sadece öpüşüp elimle boşaltıyorum, ruhsuzum.", ona bir şey diyemem, alma. hatta suya küs falan, elini de yıkama. zaten kolaltını ne zaman yıkadığın bile belli değil.*

ama duş alıp orayı sabunlayıp gelip "hadi rimming yap bana" demek, hoş olmuyor pek ve saygısızlık. eğer ciddi anlamda güzel bir cinsellik yaşamak istiyorsan, * iki tarafında lavaj alması gerekir bence bana göre.

şu da var, aktif almadıysa lavaj pasif şunu deme hakkına sahiptir "oral yapmayacağım sana o zaman!" çünkü neden? koku gelir. bye.

(bazıları cidden kişisel temizliğe karşı sanırım, eksi almayı asla beklemiyordum böyle güzel ve titiz bir konuda, ama neyse.)
aşağıdaki linkte çok güzel renkli şekilde anlatılmıştır

https://howtocleanyourass.wordpress.com/
başlığı okuduktan sonra aklımda kalan şey: (bkz:arko böğürtlenli krem)