lavaj

anüs temizliği örn: koliden önce mutlaka lavaj yapın = içinizi boşaltın.
anal seksi kolaylaştıran eylemdir. yalnız içinizde su kalmamasına dikkat edin. aksi takdirde kayganlaştırıcının basıncı düşer eksilir.
götünüzü ferahlatan bir nevi lavabo açıcı. hepimiz ara ara yapmalıyız,yaptırmalıyız.
özellikle pasif olacakların uygulaması gereken temizlik işlemi. bir trans birey çok faydalı bir video kaydıyla bunu anlatmış.

anal ilişki öncesi yapılan anüs temizliğidir. hem aktif hem pasif olan kişinin daha hijyenik ve daha keyifli bir anal ilişki yaşaması için gereklidir. lavaj yapmak için, klozete oturunuz. duş hortumunun başlığını (genelde vidalıdır) çıkarınız. su sıcaklığını ılık bir seviyeye ayarlayınız. duş hortumunun ucunu hafifce anüs deliğine yerleştirip içinize basınçlı suyu bir miktar doldurunuz. korkmayınız içinize doldurduğunuz suyun tamamı geri çıkacaktır. ardından hortumu çekip ıkınarak içinizdeki suyu tekrar boşaltınız. bu hareketi ihtiyaca göre 5-10 kere tekrarlayabilirsiniz. içinizden çıkanın sadece temiz su olduğuna emin olduğunuzda işlemi bırakabilirsiniz. işlemi bitirmeden önce iyice ıkınıp içinizde su kalmadığından emin olunuz. ardından güzelce sabunla yıkadığınız anüs deliğiniz artık temiz, hijyenik ve cillop gibi bir hale gelmiştir. artık kötü sürprizler yaşamadan partnerinizle misler gibi anal ilişkiye girebilir ya da şuursuzca rimming yaptırabilirsiniz.
erkeklerın hele hele gaylerin hele hele pasif gaylerin,neden bu konuda bu kadar kayıtsız kaldığınıanlamış değilim. temizlik imandan gelir pislikler.
fransızca kelime. lavage yazılır, lavaj okunur. genel anlamıyla "yıkamak" anlamındadır, ancak daha çok çamaşır yıkamak anlamında kullanılır.

faire de lavage: çamaşır yıkamak
jour de lavage : çamaşır günü.
lavage de cerveau: beyin yıkama
un lavage en machine: makinede çamaşır yıkama
lavage de voiture: araba yıkama

ülkemizde bırak bunu yapmayı, ne olduğunu bile bilmeyenler pasiflerin olması ülkedeki gaylerin genel seviyesiyle ilgili büyük bir gösterge.
sağlıklı bir işlem olmadığını düşünüyorum. barsakların doğal yapısını ve mukos tabakasını yapay müdahaleyle tahrip etme durumu var. hele ki sıkça yapılırsa. vücudumuzun taa içine kadar soktuğunuz suyun mikroptan ne kadar arınık olduğunu da her zaman bilemeyiz. bunu yapmamak pis olmakla filan alakalı değildir. tuvaletinizi yapın, kondomunuzu takın yeter işte. kağıt havlu-peçeteniz de yanınızda olsun tamamdır. ilişki sırasında her şey olabilir. yeri gelir osurursunuz. lavaj bunu çözmüyor mesela. sekse ve bedenimize ilişkin tutumumuz belirler bunlardan rahatsız olup olmamayı. *bunlardan rahatsız oluyorsanız da anal ilişkiden kaçınabilirsiniz.
bağırsaklarımı aldırmayı bile düşünüyorum zaman zaman, sadece işeyerek boşaltım yapayım. niye böyle teknoloji yok atayiztler niye? of ya madem gay doğdunuz alın size en büyük ceza diye doğmuş olan lanet olası hede.
kesinlikle soğuk suyla yapmayın ve sıcak suyla da yapmayın ılık su şart ve hortumun tamamını değil sadece ucunu sokmanız yeterli * *
zannedildigi gibi sadece seks icin yapilmaz.kolonoskopi ve rektal operasyonlar onceside yapilir.
gevur ellerin de hijyenik ve kolay yapilmasi icin tek kullanimlik setleri mevcuttur.
her teknolijik aleti hemen ulkeye sokariz da bu gibi icatlarin yanindan gecmeyi.
sürekli yapılması vücut için çok zararlıdır. tıbbi olarakta ancak gerekli durumlarda yapılır. çünkü bu tip bir boşaltım sırasında vücut için gerekli olan mikrop ve organizmalar da vücut dışına atılır. doğru düzgün temizlenen, seks öncesinde yarma gibi yemek yememiş ve tuvaletini yapmış insanlar lavaj gibi şeylere muhtaç değildir.

ps:yurtdışında yaygın değildir...
dark bear'in eklediği linkte bir trans kadın -bence güzel şekilde- konu ile ilgili bilgi veriyor. ancak link, bu bilgilerden çok, altındaki yorumları okumak için de ziyaret edilmeli; böylece yaygın kültür ve eşcinselliğe sıradan insanın yaklaşımı hakkında bilgi edinmek olası.

(bkz: ayisozluk.com/lnk/24fdc8 )
sürekli yapılması bağırsak florasında değişime yol açtığı için sürekli yapılması uygun değildir. diğer yandan içeri basılan basınçlı su rektum dokusunda mikro çatlaklar düzeyinde zarar verebileceği için hastalıklara davetiye çıkartabilir. dikkat.
anal seks öncesi yapılması gerekir. türkiye'de, ilk kez denemek isteyen kadınları geçtim eşcinsel bireylerin bile yapmasını bilmediği, hatta haberinin olmadığı temizlik uygulamasıdır. kulüpteyken ya da anlık gelişen durumlarda temizlik yapmaya zaman olmayabilir, kötü sürprizlerle karşılaşma riskini düşürmek için kondom kullanmalı ve beslenmenizi çöp gıdalardan uzak tutmalısınız. bunun dışındaki durumlarda ise kesinlikle temizlik yapılmalıdır.iki türü vardır:
- birkaç saatlik seks yapılacaksa seksten hemen önce yalnızca rektum temizlenebilir. maksimum yarım saat sürer.
- gün boyu temiz kalmak istiyorsanız, içinize büyük penis alacaksanız, fisting gibi aktivitelere girecekseniz tüm kalın bağırsak yıkanmalıdır. ikinci tür temizliğin süresi 1 saati aşabilir, o yüzden hazırlıklı olun.

kullanılabilir araçlar:
- duş aparatı (duş hortumunun başlığı sökülüp yerine takılır, anüsten içeri sokularak su püskürtmeyi sağlar. başlık kullanmak gerekli değildir, duş hortumu anüsün üstüne dayandığında içeri kolaylıkla su girebilir.)
- anal temizlik pompası (taşıması kolaydır, içinize aldığınız suyun miktarı bellidir.)
- enema solüsyon (eczaneden alacağınız enema laksatif etkiye sahip solüsyon içerdiğinden şişenin içindekini boşaltıp iyice temizleyin, böylece şişeyi pompa olarak kullanabilirsiniz.)
- lavman torbası (pratik değildir.)

hızlı temizlik:
kullanılacak su ılık ve az tazyikli olmalıdır. duş hortumunu yukarı doğru tuttuğunuzda su püskürüyor olmamalı. squat pozisyonunda, hortum ile içinize 4-5 saniye su alın. anüsten rektumun sonuna kadar olan uzunluk ortalama bir penis boyu kadardır. suyu uzun süre tutarak daha ilerisini temizlemeye çalışmayın, rektumun kıvrım yaptığı kısmı* geçerseniz üst bağırsaklarınızda ne var ne yok aşağı inmeye başlar, bu da temizlik sürenizi uzatacaktır. pompa kullanacaksanız içerisine ılık suyu doldurup, 1 pompa kadar suyu anüsünüzden verin. suyu içinizde bir süre tutun. bağırsak çeperinde kalmış olan atıkların daha kolay sökülebilmesi için esneme hareketleri ve karnınızın sol alt yanına masaj yapabilirsiniz. ıkınarak suyu boşaltın. aynı işlemi su tamamen temiz ve kokusuz çıkana kadar tekrarlamanız gerek. ne kadar denerseniz deneyin su temiz değilse sigmoid kolonu geçmişsiniz demektir. bu durumda tam temizlik yapmalısınız.

tam temizlik:
squat veya tercihen doggy pozisyonunda su; duş hortumuyla yaklaşık 30 saniye, pompayla tek seferde 6-10 pompalık alınmalıdır. su bağırsağınızda hareket ederken gaz ve dışkıyla karşılaşacağından ötürü karnınıza kramp girebilir, bu durumda bir kaç saniye bekleyip tekrar işleme devam edin. unutmayın, tüm kalın bağırsağınızı temizleyeceksiniz. fazla su alırım diye korkmanıza gerek yok, öyle bir durumda fazlası girdiği gibi çıkacaktır. kalın bağırsağınız dolduğunda karnızdaki genişlemeyi hissetmelisiniz ancak aşırı bir basınç hissi olmamalıdır. suyu aldıktan sonra bir süre esneyin, yürüyün, karnınıza masaj yapın ve daha sonra ıkınarak boşaltın. iyice ıkınarak boşaltsanız bile bir miktar su yukarı kolonda kalmış olacaktır. sol yanınıza dizler bükülü şekilde uzanarak, karnınıza masaj yaparak, esneyerek bağırsaklarınızı hareketlendirmelisiniz. tamamen temizlenene kadar aynı işlemleri tekrarlayın. eğer tüm suyun çıkıp çıkmadığından emin olmak istiyorsanız kendinizi temizlik öncesi ve sonrası tartabilirsiniz.