leona lewis

3 nisan 1985 doğumlu, tam adı: leona louise lewis ingiliz pop şarkıcısı ve söz yazarıdır. 2006 daki the x factor yarışmasında 1. olduktan sonra ilk çıkardığı single ( a moment like this ) 30 dakika içinde 50 bin kez indirilerek dünya rekoru kırmıştır. çıkartmış olduğu 2 albüm vardır; 2007 yılında spirit 2009 yılında da echo .
bleeding love ile billboard hot 100 listesinde bir numaraya kadar yükselmeyi başaran ingiliz kadın şarkıcı.
the gay anthems albümünün anniversary dağıtımında bleeding love şarkısı yer alan şarkıcı
12 ekim 2012 tarihinde glassheart isimli stüdyo albümünü yayınlamıştır. her ne kadar echo albümününde ki başarıyı arıyor olsam da, bu albümün de gideri vardır.
değeri bilinmeyen ingiliz şarkıcı. sanırım malum türdeki yarışmalardan çıkan kişiler pek tutunamıyor bu piyasada. bunu başarabilen teki kişi
kelly clarkson oldu sanırım. leona'nın sesi gerçekten farklı ve güçlü aslında. bleeding love, trouble gibi başarılı şarkıları kadar, take a bow ve forgive me gibi iyi şarkıları da vardır.
snow patrol'un run coverı da başarılıdır.

çok özel bi sesi olan, her dinlediğimde büyülendiğim şarkıcı. i am adında yeni albümü 11 eylül'de çıkacak ve leona bu albümün önceki glassheart albümüne göre daha neşeli unsurlar barındırdığını söyledi. ayrıca bugünde albüm ile aynı adı taşıyan i am isimli single parçasını yayınladı. albüm için çok sabırsızım ve çok güzel olacağına inanıyorum. 27 temmuzdada üçüncü single parçası olan thunder'ı yayınlayacak.