lgbti intiharları

öncelikle intihar edenlere lafım yok. ben de olabilir(d)im. ama şunu da göreceksiniz ki bu şeyler artacak. artarak devam edecek.
her geçen gün, (mucize gibi olsa da) acaba bizim ülkemizde de lgbt olmak normal karşılanır mı bir gün umuduyla yaşarken, diğer yandan yaşanan korkunç ve üzücü olaylardır.
bir intihar da dün karabük'te yaşanmış. tehdit sonrasında adamın dayanamayıp intihar ettiği ve geriye de bir not bıraktığı haber edilmiş. çok tehlikeli işler, çok.

--- spoiler ---

karabük’te, dün akşam evde kendini asarak yaşamına son veren 50 yaşındaki salim akgün’ün, erkek arkadaşıyla ilişkiye girerken çekilen görüntülerle kendisine şantaj yapıldığı için intihar ettiği ortaya çıktı.

6 çocuk babasi arkasinda not birakarak intihar etti

eflani ilçesi’ne bağlı çalı kahvesi köyü’nde yaşayan evli ve 6 çocuk babası tir şoförü salim akgün, dün akşam saatlerinde karabük’te bir arkadaşına ait evde kendisini iple tavana asarak yaşamına son verdi. arkadaşının haber vermesiyle gelen polisin yaptığı incelemede akgün’ün, intihar etmeden önce not bıraktığı belirlendi.

erkek arkadaşiyla girdiği ilişkinin görüntüleri gizlice çekilmiş

akgün’ün notta, 28 yaşındaki emre ö. ile ilişkiye girerken 45 yaşındaki ergün ö.’nün gizlice görüntülerini çektiğini ve bu görüntülerle kendisini tehdit edip 2 bin liralık senet imzalatarak şantaj yaptıklarını ileri sürdü. akgün’ün, intiharından sorumlu tuttuğu emre ö. ve ergün ö. polis tarafından gözaltına alındı.

başka bir kişiye daha ayni şekilde şantaj yapmişlar

emniyete götürülen zanlıların, daha önce de aynı yöntemle i.a’ya şantaj yaptıkları belirlendi. 2 şüpheli, polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. salim akgün’ün cesedi ise otopsi için ankara adli tıp kurumu’na gönderildi. olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

--- spoiler ---

kaynak: gzone
zaten hali hazırda mutsuz olan lgbti bireyleri kabullenmeyen aileleri, kendini kabullenmemiş partnerleri, hali ve tavrı nedeniyle iş imkanlarının kısıtlı olması, renkli gibi görünen eğlence sektöründe dönen dolaplar, lgbti camiasında çok kalabalık bir çevresi olmasına rağmen aslında çokça yalnız hissetmesi, zorunlu ikiyüzlülüğe daha fazla dayanamaması gibi nedenlerle intihar etmektedirler. tabi başkalarının yaşattığı intihardan önce başkalarının mutluluğu için öldürülmesi gerekmiyorsa.
dün van'da bir genç daha aile ve çevre baskısına dayanamayarak intihar etmiş. konu hakkında pek bilgi edinemedim fakat adının sinan olduğunu ve bugün anmalar düzenlenecek olduğunu öğrendim.
sözün bittiği yer lgbt bireylerinin başka çıkış yolu bulamadığı için intihar etmesi...zor bir durum fakat yaşananlar öyle bir hal alıyorki o anki psikoloji kimse anlayamaz ... birbirimize destek olmamız lazım başka intiharlar olmasın
hepsi de o kadar anlaşılamamıştır ki ya bir not ya bir video bırakmıştır son bir kez anlaşılmayı istemişler ne acı değil mi, artık ötesi yokken hayatının hala birilerine bir şeyler anlatma isteği.
intihar değil cinayettir, katilleri tanıyoruz.
heteroseksüellerin kendi yönelimi dışındaki ve yanlış bedendeki insanları bu dünyaya sığdıramama rezaleti!