mahalle yanarken orospu saçını tararmış

tabi orospu yanarken de mahallenin saçını tarıyacağı durum.
aslında orospu yerine tuzu kurular, zenginler falan demek lazımdır. eskiler de ne nefret kusmuş ibnelere, orospulara. aslında en duyarlı topluluklar değil midir ötekiler.
iş ahlakının ne kadar önemli olduğunu anlatan deyim.
her bomba patladığında üstlerimizin takındığı durum. aynı bugün olduğu gibi.
geçtiğimiz kış cizre'de yaşayan çocuklar 80 gün boyunca açık hedef haline getirildi ve biz saçımızı tarayıp kendi aramızda yorumlar yaparken akedemisyenlerimiz, yani bizlere ışık olan insanlar barış istediler diye içeri atıldı. bu deyim tam bizim için söylenmiş ama bizdeki durum daha çok mahallenin çoğunun orospu olması.
orospuyu siken kim? mahalleli.
orospuya hakaret eden kim? mahalleli.
orospunun orospuluk yapmasından ziyade ya mahalleli orospuysa?
en sinir olduğum deyimlerden birisidir.kimse genelin başına gelen felaket yada kötü durumlar için üzülmek veye bir şeyler yapmak zorunda değildir.herkes aidiyet hissedecek diye bir kanunda yoktur.
ayrıca orospu en iyisini yapar mahalle iyi günde orospunun yüzüne bakmazken kötü günde yanında olmasını ister.sevgili mahalle sakinleri bir orospu olarak sizi ve mahallenizi sikeyim.
intikam soğuk yenen bir yemektir. kim bilir neler çektirdi pis mahalle orospuya. mahalleyi içindekiler ile beraber orospu yaksa yeridir.
mahalle yanarken orospu 'camda' saçını tararmış olması gereken söz grubu
anlamadığım orospudan ne yapmasını bekliyorsunuz. itfaiye mi o. üfleyerek mi söndürsün. tabii saçını tarayacak onun işi bu değil.