mars'ta koloni kurduktan sonra kürt sorununun devam etmesi

bu ülkede yaşayan vatandaşların derin devlet, örgüt, kürt sorunu üçlemesinin genlere geçmiş olmasından mütevellit mars kolonilerinde zuhur bulmasıyla gerçekleşecek durum.
akp döneminde olacaktır. 22. yüzyılda. evet.
sözün kendisi bile irrite edici. kürt sorunu ne demek? bir halk yüzyıllardır olduğu coğrafyada nasıl bir sorun olarak görülebilir? tamam terör sorunu dersin, hatta örgüt sorunu da dersin fakat kürt sorunu çok ırkçı bir laf. tıpkı nazilerin avrupa yahudilerini bir "sorun" olarak görmesi gibi. sonucunu hepimiz biliyoruz zaten.

devletin çıkarları için oluşturduğu sorundur; ona göre halk kitlelerini de yönlendiriyorlar. yoksa insanlar komşusuyla bir "sorun" olmadan yaşayıp geçiniyor. algı yönetimiyle ne katliamlar meşrulaştırıldı bu ülkede, halen de ölümün meşru olması için türlü algı yönetimi yapılıyor milliyetçilik üzerinden. birlikte yaşayan komşular etnik köken yüzünden birbirine girsin, bir "sorun" olsun isteniyor.

marsta koloni mi kurulur, jüpiterde kayak mı yapılır, robotlar seks mi yapar onu bilemeyiz de bu algı yönetimi yapan üst akıllara prim verildiği sürece sünni ve türk olmayan herkes bir sorun olacaktır bu ülkede.