melih gökçek'in müdürünün 10 milyonla kaçması

bütçe tahsilat müdürü hasan can'ın çaldığı paraları, melih gökçek'in tekrar esnaftan ödeme istemesiyle ortaya çıkan olay.

--- spoiler--- ankara büyükşehir belediyesi bütçe tahsilat müdürü hasan can, sahte makbuzla topladığı vergilerle birlikte kaçtı. yurt gazetesinde atlas sibel arslan imzası ile yer alan habere göre melih gökçek esnaftan ödediği vergiyi belediye kasasına girmedi gerekçesi ile yeniden istiyor.

şimdi gökçek esnaftan para istiyor

ankara büyükşehir belediyesi’nde tahsilat ve bütçe müdürü olarak on yıldır görev yapan hasan can’ın, esnaftan sahte makbuzla vergi tahsilatı yaptıktan sonra kaçtığı ileri sürüldü. yaklaşık 10 milyon lira ile ortadan kaybolan can’ın, sahte makbuzla tahsilatı makam odasında yaptığı ortaya çıktı.

büyükşehir belediyesi’nin mali hizmetler daire başkanlığı'ndan gelen ödeme emri üzerine yıllardır ödedikleri vergilerin karşılığında verilen makbuzların sahte olduğunu öğrenen esnaf savcılığa suç duyurusunda bulundu.

fatura esnafa kesildi
tabela vergisi olarak taahhuk eden 3 bin 600 lira ödemeyi belediyede hasan can’ın makamında ödeyerek makbuzunu aldığını söyleyen işletmeci m.k, “ödeme yaparken makamında kamera da vardı. kamera kayıtlarına baksınlar. hasan can görevden alındıktan sonra ödediğimiz parayı bizden tekrar istiyorlar” dedi.

savcılığa suç duyurusunda bulunan m.k, birçok esnafın tabela, reklam ve birçok vergisini ödemesine karşı ellerindeki makbuzlar sahte olduğu için aynı durumda kaldıklarını ve çoğunun korkudan suç duyurusunda bile bulunamadığı dile getirdi.

sahte ile gerçeği farksiz
hasan can'ın kurbanlarından sadece biri olan m.k şunları söyledi: “bu ülkede belediyenin müdürüne de güvenemeyeceksek kime güveneceğiz? ben verdiğim paranın karşılığında makbuz almasam anlarım. belediyenin içinde kesilen makbuzun sahte olup olmadığını ben nereden bileyim. hasan can’ın sahte makbuz vererek bizi dolandırdığı söyleniyor. bize gösterilen asıl makbuz ile sahte denilen makbuzun hiçbir farkı yok.” --- spoiler ---

http://goo.gl/857oaq
ahaha türkiye gerçeklerine bir örnek daha, babana bile güvenmeyeceksin bu devirde belediye müdürü ne ki? hem de melih gökçek diye bir şeyin emrinde çalışıyo, ne bekliyosun? hata sende!