milkshake

1880'li yıllarda çıktığı düşünülüyor bu tanrısal içeceğin hemde viskinin yanında servis edildiği söylenmekte bazen. besin değeri oldukça yüksek ve şekeride fazladır soğuk süt, donrdurma, meyve bazen çikolata, ve akla gelebilecek tatlı olan ne var ise süslenebilir. (bkz: amerikanın oyunları bunlar)
kavun, vanilya ve cilekli olsun nasıl olursa olsun.
dr oetkerin hazır toz milkshake leride iyi tavsiye edilir.
çok soğuk süt ve biraz, kol bilek gücü istiyor hazırlanması ama deyiyor.
carl's jr'da enfes yapılan abd kökenli içecek.
2003 yılında kelis'in tasty isimli albümünden çıkan deyim yerindeyse bomba gibi patlama yapan seks içerikli şarkısı.


çok ama çok enfes bir tadı olan, çileklisi hatta tadından yenmeyen, ancak bi yerden sonra artık boğum boğum boğan sütlü enfes içecek.
çilek sevmeyen birisi olaraktan çilekli milkshake için sıra beklediğimi bilirim
bir ara -kısa süreli de olsa- mc donalds'ta kahvelisi olan mükemmel içecek. ama kahve aromasıyla mükemmel, diğer türlü değil. *
çilek ve kivi favorimdir
evde milkshake zamanım geldiğinde sağolsun dr oetker yardımıma yetişiyor. çilekli ve muzlu* tercih sebebidir her koşulda.
mc donald's geçen yaz bunun limonlusunu çıkarmıştı kısa bir süre ama kaldırdı ne hikmetse; tadamayanlar çok şey kaçırdı o yaz.
bir de kivili olanı mutlaka denenmeli; diğer meyveli olanlara göre daha bir taze yapılmış tadı var onda.
artık sugar cafe'de ritüel haline getirdiğim olay. çileklisi cidden çileği içiyormuşsun hissi yaratan harika içecek. mutluluk sebebidir ayrıca.
kelis'in sevdiğim seksi şarkısı.
booty shake yapılacak şarkıların başında gelen, amerikalı şarkıcı kelis'in 3. albümü tasty'den çıkmış enfes parça. üzerinden 11 yıl geçmesine rağmen efendim hala kitleleri senkronize şekilde dans ettirebilmektedir.