modadan anlamayan gay

eşcinsellerin modadaki başarıları malum var olan bir şey. sanırım bu yüzden her gayin default* modacı geldiğini sananlar var malesef. böyle bir misyon yüklenmiş üstümüze ama anlamayan anlayanlardan daha çok halbuki, belkide yani öyledir her halde!

tanım: artı birimle katıldığım gaydir.
başta sormak lazım, modadan anlamak ne demek? moda insanın kendisine yakışanı giymesi dememişler midir? kendisini nasıl rahat ve özgür hissediyorsa o değil midir? bunda anlaşılmayacak bir şey yok. bazı insanlar tarafından dayatılan şeyi giyip, sanki bunu kendileri icat etmiş gibi dolaşmaları, o özgüvenleri, cidden komik görüntü oluşturuyor. "ama o geçen senenin modası canım." "hayır, kıro musun sen onu giyeceksin?" tarzı sorular da insanları istemediği bir şeyi yapmaya zorlayabilir.

gey dediğin, şık olur, pahalı giyinir, klas gözükür. siktir oradan, bunun beyaz atletle sahilde oturup mangal yapanı da var, bi tişörte 400 lira verip kasıntı kasıntı yürüyeni de var. nedir bu kalıba sokma çabaları, sebep? açıkcası o mangal yapan insan, daha bir samimi geliyor sana.

kendimiz için mi giyinmeliyiz? yoksa dışardaki tanımadığımız gözler için mi?
şimdi şöyle bir durum var, modadan anlayan ile kast eğer x ürünü o sezon moda/trend ise ve siz onu koşa koşa alıyorsanız-size yakışıp yakışmadığı, (varsa ki bu yaşa kadar bir stiliniz olmalı artık) gibi etkenlere bakmadan,o apaçık yürüyen moda katliamından başka bir şey değil zira herkesin tek örnek olduğu ve ne yazık ki ülkemizde bir ürünün resmen 'ayağa düşmesi' bunun en güzel örneğidir.

ama yok sizin zaten belirli, oturmuş bir tarzınız var ve buna göre sezondaki trend ürünlerle stilinizi yansıtabiliyor, stilinizi devam ettirebiliyorsanız, bu 400 liralık bir t-shirtle de olabilir 20 liralık bir h&m ile de, işte o zaman bence modadan anlayan, en azından üstü başına dikkat edebilmeyi başarabilen insanızdır. modadan anlayan diyince hemen örneğin desenli gömlekler moda hemen alalım değil, hangi desen-büyük mü küçük mü rengi vs gibi detayları göze alarak sonuçta iyi gözükebiliyorsanız işte o olabilir belki, zira yurdum 'ağır abileri' 2-3 tane ucuz kızı yatağa atabilmek için ne zara kombinleri, ne hipster kılıklarla sokaklarda gezip instagramda #mensfashion yapmakta (!)

zira güzel vücutlu/yüzlü ama çirkin giyinen insanlar görünce çok üzülüyorum, böyle sirkeleyip 'kendine gel!' diyesim geliyor.
modadan anlamayan yoktur, modacıların dediğini yapmayan vardır.
sade olması ve çabuk giyilip/çıkarılması dışında kıyafet seçim kriteri olmayan biri olarak benim de dahil olduğum grup.

moda denilen şeyin bir grup insanın diğer bir grup insanın nerede nasıl giyinmesi gerektiği üzerine işgüzarlık yapıp üstüne bir de bu işten para kazanması olduğunu düşünüyor, o kadar çok paranız varsa işlek bir yol kenarına hayrat yaptırın diyorum.
benimdir. tamamen pragmatik yaklaşıyorum kıyafet seçimime. mezuniyette ne giyeceğini bilmediğinden panik atak geçiren insanlar çok garibime gidiyor mesela.