mortal kombat

doksanlı yıllardakı çocukluğumu iki flawless victory nin ardından çektiği fatality, animality ve brutality combo finish him ı ile katleden vahşi oyun.
sanırım street fighter ın hafif baymaya başladığı zamanlarda bu oyuna sarmıştık. çok acayip gotik bir havası vardı bu oyunun. ürkütürdü beni oynarken.
birde raiden, ikide liu kang ve diğerlerinde reptile favorimdi. bazı ülkelerde yasaklandı diye duymuştum. acayip vahşi bi oyundur kendileri.
küçükkene fataliy yapabilmek adına klavyeyi yumrukladığımız oyundur. scorpions la akrep olup sonya' nın kollarını bacaklarını ayırmışlığım vardır. *
atari salonlarına dünyanın parasını harcamam sebep olan oyunlardan biridir. ne kadar fatality ve babality varsa bilirdim ve yapardım.
ilk üç bölümü şahane olan daha sonra boka sarmış seri. en son çıkardıkları oyun ile köklerine geri dönmüştür. bu arada iki sinema filmi, bir tv dizisi ve en son olarak da web dizisi seriye eklenmiştir.

sonya blade, raiden ve sub zero sevdiğim karakterleridir.
bu serinin son oyunu, yani dokuzuncu oyununun ismidir. mortal kombat 9 değil sadece mortal kombat'tır. bunun nedeniyse konu olarak 1. oyunda, yani ta liu kang'ın şampiyon olduğu, playstation 1'de oynadığımız oyunda geçmesidir. ancak tabii düpedüz aynı konu değil, raiden'ın gelecekteki raiden tarafından gönderilen 'vision'larıyla olaylara müdahale ederek bambaşka şeylere neden olmasını konu almaktadır.
hikayesiyle, grafikleriyle, special move'larla en başarılı mk oyunu olarak görülmektedir çoğu kişi tarafından. özellikle yavaş hareket eden karakterleri, beğenilmeyen dövüş sistemi ve sarmayan konusuyla 8. oyun olan mortal kombat vs. dc universe'ten sonra çok takdir edilmiştir.
küçükken izlerken film müziğinen korktuğum oyundur. ancak tekrar atari aldım ve kasetimi taktım eski televizyonuma bağladım oynamaya devam ettim. şu an bilgisayar oyunlarından daha fazla zevk veriyor.
hâlâ en çok oynadığım ilk üç oyun arasında olan, sub zero gibi efsanevi karakterlere sahip oyun. bir de oynalıcaksa konsolda oynanmalıdır.
tüm ölüm hareketlerini ezberlediğim her karakterle oyun sonu getirdiğim atari oyunu.öyle ne evde ,ne playstation'da ne de bilgisayarda oynanır
jeton atacaksın hacı jeton
ama gerçekten bir king of fighters değil ya da tekken efsanesi
mortal kombat legacy adlı web-temelli dizi ile geri dönmüş, çocukluğumun şahane oyunu.
küçükken çok delisi olduğum bir oyundu. bayağı kafayı takmıştım bu oyuna. gizlilikler, efsaneler, fan yapımı oyunlar, hepsini araştırmıştım. en eğlencelisi de oyundaki glitch'leri uygulamaktır. yapımcılar isteyerek mi yapıyor bilmiyorum, ama bilen bilir, oyunda o kadar fazla glitch vardır ki, artık mortal kombat'ın alt dalı haline gelmiştir. scorpion ve kano en çekici bulduğum karakterler. kano gibi bir fuckbuddy'm olsun isterim hep.
mortal kombat 2'nin super nintendo, japon versiyonunda fatality yaptığınız zaman, sahne sansürleniyor ve her yer siyah beyaz oluyor. ilginç geldi bana.

ayrıca kanlar da kırmızı değil, yeşil.

bunun filmi de yapıldı. acayip vasat kötü bir uyarlama idi.

http://www.imdb.com/title/tt0113855/