müslüman noel kutlamaz

yarattıkları mutant islam gereği, uydurdukları yeni islam kurallarına göre her şeyin ama her şeyin, gözünün üstünde kaşın olmasının bile yasak olduğu bir anlayışla yeni yıl kutlamasına karşı çıkan bir avuç diyemeyeceğim bir grup sığırın başlattığı sosyal medya kampanyası. bu grup işe noel baba maketini sünnet edip karnını deşerek başlamış, bir kısmı noelde kuruyemiş satmıyorum gibi akıldışı kampanyalara girişmiş, bir kısmı yeniyılı kutlayanların olduğu mekanları kafir vb hakaretlerle taşlamış ve bu gibi davranışlarla yarattıkları ilkel islamın ilkel müritleri olarak insanlık utancı olmuşlardır. gerçek islam bu gibi dangalaklar yüzünden ilkel bir din algılanıyor. öte yandan "müslümanmış" diye yeni yılı kutlamayanlar iyi yapıyor, en azından taciz, abazanlık, noel baba maketini sünnet edip karnını deşmek gibi saçmalıklar daha az olacak demek bu! evet evet kutlamayın siz hiç!
müslüman u yu ma!

iphone'umdan gönderildi

karşı olmak, ayak diretmek, neye karşı olduğunu bilmeden gerçekleştirilince komik bir hal alıyor, tüm müslümanları sarıklı tetörist ilan eden batı, batıyı öldürülmesi gerekenler olarak gören doğu hepsi birbirine komik bir şekilde bağlantılı..
petrolü olmayan batının üretemeyeceği ayfonsuz hayat düşünemeyen doğulu, siz birbiriniz için yaratılmışsınız, kendi kurban vecizelerini huzur ve mutluluk ile süsleyen, ama hınzır eti yediği için başkalarının kestiği domuzlara kerkinen cahil abim yapma..

noel kutlanmaz zaten, bayramdır yaşanır, senin kutlamakla yükümlü olmadığın ama sürekli olarak rahatsızlık duyduğun şey yeni bir yılın getirdiği umutlardır..

ona da göz koyduysan zaten yapacak pek bir şey kalmamıştır..

noel son derece astrolojik bir olay olup (yani sadece güneş) hristiyanlıktan çok önce var olan bir gelenek. eski mısır'da da var. hatta çam ağaçlarını süsleyip altına hediye koyma geleneği avrupa'ya fi tarihinde (attila zamanı) hun devletinin kuzeyden akınları sonrasında geçmiş diye biliyorum. yani mevzu sahiplenilerek kutlanabilir illa kutlanacak ise.

kırmızı beyaz kıyafetli ak sakallı noel baba mevzusu da coca-cola'nın yaptığı geçen yüzyılın en iyi pazarlama projesi olarak geçen bir çalışma. çok derin hristiyan geçmişi olan bir çok avrupa ülkesinde noel baba diye bir şey yok (yani konsept olarak geyikli uçan kızak, çocuklara hediye, bacadan girme vs hepsi reklamdan sonra çıkmış).

son olarak müslüman noel kutlamasın bence de. müslüman bayramlarında ya bir ay aç kalıp sağlıksız bir diyete giriyorsun ya da katliam yapıp bir sürü hayvan kesiyorsun. gerçi bu iki bayram da müslümanlıktan önce oluşmuş gelenekler. şu anda konunun ne kadar saçma olduğunu fark ederek içime kapanıyorum.
müslüman cehenneme gidemez felsefesine kendini adamış, şeytanın renkli ağustos böceklerine allahın karıncaları olarak yok yere ışık saçmaya çalışan müslümanların yıl sonuna doğru hortlayan versiyonu. kendilerine yanlış ülkede yanlış bir mücadele içinde olduklarını hatırlatmak isterim. yılın en çok tüketim yapılan, dolayısıyla devletin en çok vergi kazandığı zaman dilimine yani alan memnun satan memnun bir dönemine karşı çıkmaları resmen allahına kadar ironinin dibidir.
gregoryen takvimi kullananlar tarafından söylendiğinde komik duran ifade.
bunu diyen kişi sonuna kadar haklı. müslüman noel kutlamaz. çünkü bir müslümanın, hristiyana benzemeye çalışması yasaklanmıştır. aynı şekilde müslümanın müslümanı uyarması emredildiği için bu konuda insanları uyarmaları da gayet normal.

benim rahatsız olduğum 1 ocak noel değildir. ayrıca bunu diyen sanki 4/4'lük müslüman. dinime küfreden müslüman olsa bari. sırf insanlar yeni yılı kutlamasınlar diye mekke'nin fethi diye saçma sapan bir şey çıkardılar. bir araya gelip "ömer ne kadar güzel kılıç salladı, ebubekir ne de iyi kalpliydi ühühü" diye ağlıyorlar. resmen insanların bir bahaneyle gülüp eğlenmelerinden rahatsız oluyorlar.

hayır kullanmıyorum çünkü ben bir müslümanım. aa bu ne gereksiz gereksiz gavur adetleri, kendinize gelin kum zencileri.
n'apacak bu müslümanlar acaba napacak.biraz gevşemeye ihtiyaç var gibi.
bu başlıktaki fetvayı verenlerin, "müslüman öldürmez, müslüman kafa kesmez, müslüman hırsızlık yapmaz, müslüman çalıp çırpmaz, müslüman harama yan gözle bakmaz, müslüman tecavüz etmez, müslüman yaratılanı sever yaratandan ötürü düsturuna uygun olarak başka dinleri, mezhepleri, ırkları, cinsiyetleri aşağılamaz", şeklinde fetvalarda bulunmasını da temenni ederim, ama galiba o işlerine gelmiyor. şu ana kadar bir açıklama gelmedi... işleri güçleri noel babayla, kesmekle biçmekle, kıçımın mutant süslümanları... *
doğru, noel kutlamaz ama yılbaşını kutlayabilir.
insan olan, her kültürün ve dinin inançlarına saygı duyar ve evrensel kardeşlik bilinciyle tüm dinlerin bayramlarını tebrik eder ve/veya zevkle ve gocunmadan kendi çapında kutlama düzenler!!!
ama, insan olamamış yaratıklara hiçbir bayram, kutlama ve eğlence yakışmaz ve eğreti durur zaten!!
noel isanin doğum günüdür.nasil ki biz peygamberimizin doğum günü olan mevlid kandili kutluyorsak bunu da kutlaya biliriz. meryemin oğlunun doğum günü ve hristiyanlarin bayrami kutlu olsun.yeni yıl ve noel ayrı şeyler olduğu için bir müslüman olarak her ikisini de kutluyorum.
müslüman olmadığım için gönül rahatlığı ile kutlayabilirim .
konuya daha temelden girmek lazım. islam anlatısı dolayımında oluşan müslümanlık kültürü taşra kültürüdür. taşraya uygundur. değerleri, bayramlarının çapları hep taşracadadır. şimdi çok basit örnek. koskoca şehirde bir günde milyon hayvan kesilse açık havada... o şehir kan kokmaz mi? kokar. olmaz işte. yakışmaz. revize edilmesi lazım. onun içindir ki şehirler seküler mekanlardır. ne islamı ne hristiyanı... seküler şehir ortamına uygun olan eğlence kutlanır. the end.