nada

miray kurtuluş* ve selen hünerli* adlı iki güzel sesli hanımkız tarafından 2010 yılında kurulan, "oda" isimli ilk albümlerini 2011 yılında piyasaya sunan grup. isimlerinin hikayesini de üçüncü ağızdan şöyle açıklamaktalar;

"bilinmeyen, bilinenin içinde tanınmayan, görünenin içinde görünmeyen ve seslerin içindeki sessizlik onları büyüledi. sanskritçede içsel ses ve evrenin sesi, sırpçada umut, ispanyolcada hiçlik anlamına gelen “nada”yı kendilerine isim olarak seçtiler"

özellikle; " gece düştü" şarkılarına dikkat çekmek isterim.
klip performanslarına bayıldığım grup. gece düştü klibi gibi "alis" ve "oda" parça klipleri de izlenmelidir.
ferzan özpetek'in la finestra di fronte * filminin soundtrack şarkılarından birini yorumlayan italyan şarkıcıdır.elektronik müziği tanımayan toplumların (özellikle de türkiye gibi baya baya uzak kitlelerin, hatta hayranların bile... evet evet hayranların bile) "acaba dinlesem beğenir miyim?" sorusuna kati suretle hayır cevabı alabileceği, gereksiz, dinleyici kitlesi bile bir elin parmağını geçmeyecek düzeyde olan grubumsu oluşum. sadece tan tunçağ'ın hatrı için (değerli aranjördür gözümde) belki bir şarkısı dinlenebilir. o da "oda".
portekizce ve ispanyolca da hic, hicbirşey anlamlarina gelen sözcük.