nükhet duru

bakalım kaç kişi çıkacak bilmiyorum, ama ben çok severim bu kadının sesini, hastasıyım *
tamam erotik film çekmiş, tamam abuk programlar sunmuş, ama o kadar güzel şarkılar söylemiş, o kadar içten bir sesi var ki, benim gözümde gerçekten bambaşkadır. yazık ki o sese yeni şarkı çıkaramıyor, hep eskilerle idare ediyoruz.

beni benimle bırak, ben gene sana vurgunum, melankoli, sürgün, yasaksa yasak, destina, dağınık yatak,iyi oldu gelmediğin,... off valla yine dinleyesim geldi yazarken bile..
sözlerini aysel gürelin yazdığı sevda yı da unutmamak gerekir nükhet durudan bahsederken...
ben küçükken mahmure adında bir şarkısı vardı hala nakaratı aklımdadır.* gerçek ve düş şarkısı dinlenilesidir, güzeldir.
18lik çıtır kız imajı- şarkıları, klipleri- ile ve gencim güzelim tripleriyle kariyerine gölge düşürmüş kadındır. yoksa diksiyonuyla hitabetiyle olsun, yorumuyla olsun minare yıkılmış ama mihrap yerinde dedirtir.
slow şarkıları kederlik, hareketli şarkıları şebeklik olan, kendi değerini kendi yok etmek için uğraşıp başarmış şarkıcıdır. o sese o yoruma yazıktır, günahtır.
gördüğüm anda cinnetin eşiğine geldiğim, bir insan hem bedenen hem ruhen bu kadar mı sahte olur dedirten, kendisine baktığım zaman denizanası gibi kımıl kımıl tuhaf silikonize bir varlık gördüğüm, kahkaha atması ve gerdan kırması ikinci bir emre kadar yasaklanması gereken bayan.
harbiden hala genç. helal.
benzemez kimse sana yarışması jürisi. 61 yaşında olduğu halde hala taştır. maşallah diyeyim.
pridea katılacağını duyurmuş ve tomanın azizliğine uğramış sanatçıdır. en azından ünlü birinin desteği ilaç gibi gelmiştir.
toma tarafından ıslatıldığı için oldukça üzüldüğüm, bizi yalnız bırakmadığı için teşekkürlerimi sunduğum sanatçı.
ufku açık hatun. hayatı boyunca çok aldatılmış ve erkekleri çocuksu ve masum buluyormuş. ilişkilerde "erkeklerin tek gecelik ilişkileri aldatma sayılmaz, yaramazlık diyelim" demiş.
türkiye'nin değerini bilmediği bir sanatçı. öyle mükemmel ve duru bir sesi var ki şu anda bizim kraliçemiz olması lazımdı. ama kendisinin kemik izleyici hep olacaktır ve ben, o izleyicilerden biri olacağım.
(bkz: aşkın n hali)

http://homojen.ayisozluk.com/tuncanin-muzik-kutusu-askin-n-hali/
gittide gitti , ben gene sana vurgunum sarkılarını benı sarar melankoli halleri sesıyle fızıgıyle türkiyenın eskımeyen yuzudur
ben sana vurgunum parçası için the weeknd'ın yüksek bir miktar ödediği şarkıcı.

arkaplana kulak verin;
sevda'yı ceylan ertem'le öyle bir söyleyişi vardır ki sadece saygı duyarsın. cânım kadın.