otomatik vitesli araçlar için özel ehliyet

ve yine sabah sabah kahkahalarla gülmeme sebep veren haberin başlığı. akpnin muhteşem yasa tekliflerinden birisi daha yolda. türkiyede tüm sistemler 4 - 4 lük işliyormuş gibi bir de bunu çıkarmışlar efendim. neymiş otomatik vitesli araç kullanacaklara özel bir ehliyet ve eğitim verilecekmiş. yollarda o kadar trafik canavarı varken birde bunlar çıkacak piyasaya. haberin ayrıntısı da çok garip asıl amaç 8 yıllık temel eğitimi bitirmemiş kişilerin de ehliyet almasının yolunu açmaktır. iyi uykular türkiyem...
kuaföre gitmek için çıkardığı cipi ile trafiği mahvedecek kadın sayısındaki artıştan it gibi korktuğum olay, herkes düz vites arabanın çalışma prensibini, en azından en yakındaki hastaneye gidecek kadar öğrenmeli, hastalık var ölüm var.
minimum 1700 tl kadar kurs ücreti, bir kerede geçebilirsen yazılı ve pratik sınavlar için 350 tl. pratik sınavda da 40 dk kadar bir sürüş testi var. geçemezsen bi 300 tl daha bayılıyorsun. 4 kez geçemezsen her kalışa 300 tl ve extra bi 1000 tl daha. her şeyden geçtin emniyet müdürlüğü öncesi ödenecek harçlar toplamı 660 tl. halkbank'a yatırılıyor. masrafa bakar mısınız? sürücü belgesi için emniyetten randevu alıyorsun. sürücü belgesini de eski kimlik kartına vermiyorlar. hayda nufüs müdürlüğünden de kimlik yeniletmek için randevu alıyorsun. 3 ay sonraya randevu veriyor sistem. bitti mi, bitmedi. sonra illaki bi araç aldın. aldığın aracın trafik sigortası min. 900 tl. kaskosu min. 2300 tl. araç muayenesi bilmemnesi derken al sana masrafın alası. zor işler. tabi bu işler sadece otomatik vitesli araç ehliyeti için değil tüm sürücü belgeleri için geçerli prosedürler.
bu gidişle otomatik viteste özel tüketime girer artık.yeni vergi ve gelir kalemleri üretmede tartışmasız en başarılı yönetimler şimdiye kadar.