para ile penisin kimde olduğu belli olmaz

iki güç sembolünün bulunduğu önermedir.

para kapitalist sistemde gücü temsil eder. zenginin dini, ırkı, inancı, fikriyatı yoktur. eğer zenginsen ve gaysen saygı duyulansındır, para sana bu gücü vermiştir, çevrende yardakçı çok olur. ama sen gariban gariban bağcılarda ' lgbti bireyiyim ben bana saygı duyun' dersen g.tünden kan alırlar afedersin. ama altında mercedes, tapunda milyarlarca lira arsan, bankada milyonlarca euron varsa bağcılarda bile 'ay ne şeker' diyen çok olur.

penis ise feodal ve erkek egemen toplumun güç objesidir. fallus imgesidir. bazı afrikan toplulukların erkek hayvanların penisi kesip yemesi bunun en ilkel göstergesidir. ya da penise sahip olmuş ataerkil bireyin tecavüzü kendinde hak görmesi de bu durumun bir göstergesidir.

new york modern sanatlar müzesinde bir çağdaş sanat eseri anlatmıştır bir arkadaş. müze girişinde koca video enstelasyon bulunmakta, videoda nazi kamplarından çıkmış gibi zayıf çelimsiz bir erkek çocuğunun masturbasyon yaptığı görülmektedir. ama erkek çocuğun penisi o kadar büyüktür ki izleyici bu durumu garipser. neden mi çünkü penis gücü simgeler, hor görülen bu halklar ne kadar zayıf düşürülse ve görülse de güce sahiplerdir. üreme de bir güçtür. ne kadar yok ederseniz edin güç yer değiştirir. kapitalizm parayla feodaliteyi hiçe sayarken, feodalite doğurganlığı ile kapitalizme tehdit oluşturur. iki ucu boklu değnek yani.

o yüzden para ile penisin kimde olduğu belli olmaz, güce sahip insan gücünü her ikisinden almış olabilir.