rapor almak için söylenen yalanlar

karnımda elektirik çarpıyor hocam, galiba midem sarktı bide başım çatlıyor. zangır zangır bi titreme geliyor sonra ateşim çıkıyor. söylemesi ayıp bi de ishal olmuşum. bitkinlikten kaldıramıyorum başımı en iyisi bugün ben evde dinleniyim ne dersiniz
lise yıllarımda bu yalanlara başladığımda henüz çok toydum. doktora boğazım ağrıyor, gribim, öksürüyorum gibi yalanlar söylüyordum. bazılarında rapor alıyor, bazılarında elim boş dönüyordum. özellikle öğleden sonra gittiğimde rapor almam imkansızdı. böyle böyle işi öğrendik. eğer o gün okula gitmeyeceksem erkenden pijamalarla kalkıp doktorun yolunu tutuyordum. burada aç olmak önemli. yüzün solgun görünmesi lazım. sonra doktora ishal oldum, götümden işiyorum* diyordum. oraya da bakacak değil ya. gerçi bir tanesi tahlil istemişti de beden dersinde üşüttüm gerek yok deyip yırtmıştım. böylece doktordan ilaç, bol su iç tavsiyesi ve raporla mutlu mutlu ayrılıyordum.
yapmamak lazım. yediğim ekmeğe hakaret gibi olur. öyle imkanım varken bunu asla yapmıyorum. allah korusun hasta olursam anca rapor alırım.
-uyuyakaldım işe gidemedim müdür rapor al dedi.
-aslında müdür izin verdide sen yinede rapor alsan iyi olur dedi.
-aslında iznim var ama iş yeri kullanmamıza izin vermiyor, onun için geldim
-yazılım vardı geç kaldım hoca tekrar yazılı yapmak için git rapor al dedi.
-benim 40 gün rapor hakkım var yıllardır da rapor kullanmadım müdürde rapor almama izin verdi sen kim oluyorsunda bana hakkım olan şeyi vermiyorsun.
-son çare olarak zaten hastayım isterseniz boğazıma falan bakın ateşimde var sanki.