röyksopp

norveç'ten bir elektronik müzik grubu. çok başarılı işleri var.
iskandinavlar bu işi çok iyi biliyor.
dinledikce daha çok sevilen gruplardandir.what else is there,follow my ruin,you dont have a clue,happy up here,circuit breaker(favorimdir)alpha male sarkilari çok dinlenesidir.
dinlediklerim arasında belki de en "şirin" elektronik müzik grubudur. juniorda bulunan ve bel cantodan anneli dreckerin vokal yaptığı true to life ve the knifetan karin dreijerin vokal yaptığı this must be it müzikçalarımdan bir yıldır ısrarla çıkaramadığım güzellikler.
takip edilesi bir gruptur.

30 temmuzda trentemoller ile beraber urban festival kapsamında türkiyeye geleceklerdir. sevenlere ilgilenenlere duyurulur. biletler de ucuz öğrenci 50 papel *
sekizinci efes pilsen one love festival'i kapsamında türkiye'ye gelen grup. o senenin line-up'ı hakikaten güzeldi. pazar günü portecho, starsailor ve röyksopp ardı ardına sahneye çıkmış ve benim gibi müzikseverleri mest etmişlerdir.
the girl and the robot ile de bir dönem elektronik tutkunlarının dikkatini çekmişti.

röyksopp feat. robyn - the girl and the robot
yeni single'ları ile yine insanüstü işler yapabilmeyi başarabilmişlerdir.
2013 yılı başında yayınladığı running to the sea adlı parçada, vokali; susanne sundfor'a teslim eden ve iyiden iyiye house tınılarına bulaşan başarılı elektronik-synt pop grubu. karin dreijer andersson işbirliğinden sonra susanne sundfor'la güçlü bir vokal birlikteliğine imza atan topluluk, minimal elektronik müzik yapan pek çok kuzey avrupa band'i gibi bir görünüp bir kayboluyor. temennim; kalitesiz müzikleriyle milyon dolarlık anlaşma yapan 3. sınıf house band'ların yok olması ve yerini röyksopp gibi toplulukların alması.

röyksopp ft susanne sundfør - running to the sea (mats gulbrandsen bootleg):
röyksopp & robyn olarak mini bir albüm yayınlamışlar.*

monument
sayit
do it again
every little thing
inside the idle hour club


track listesi böyle ilk tekli do it again olmuş ama yayınlananlar içinden albümünün en iyisi kesinlikle sayit olmuş. peşi sıra every little thing ve moment* diyebilirim.

sayit;

do it again
şu sıralar iamamiwhoami ile turnedeler ve haliyle 'ben neden izleyemiyorum ulan' şeklinde hasetlenmeme sebep olan bir diğer müzik dehaları.
derin ve büyüleyici bir sounda sahip norveçli elektronik müzik grubudur. dinleyenlere orgazmik tatlar yaratan bu gruptan en sevdiğim iki parça :

bu grubun ismini her duyduğumda soysop diyesim geliyor. serbest çağrışım yapıyor bana.
en son muhteşem kadın susanne sundfor ile never ever isimli şarkıyı çıkarmışlardır.
ismi görsel çok hoşuma gidiyor. müzikleri efsanedir.
what else is there ile tanıdığım, monument ile ruhumu arşın derinliklerine sürükleyen enfes bir grup. farklı bir ruha hitap ettikleri kesin.
favori gruplarımdandır. bunu seven insanla efsane anlaşırım.
(sordid affair)
something in my heart dinlerken gördüğüm başlık. vokali olan jamie'yi de bir ayrı severim.

you are what i can't be.