schiphol

çok pis rezil olduğum hollanda'da bulunan havalimanı. içinde bulunan marketin birindeki masaüstü bilgisayardan gizlice internete mi girmedim, cafe'nin birindeki adama yapışıp telefonunu mu gasp etmedim, mc donalds çalışanlarıyla kavga mı etmedim, kayıp eşya birimi gibi bir şey vardı ordan kendimi kayıp diye ilan ettirmeye mi çalışmadım... neler yaptım neler *
bazı yazarların olayların iç yüzünü bilmeden, sırf saldırmak için çocukça ona buna sarmasına fırsat veren havalimanı. bir kişinin bir şeyi neden yaptığını bilmeden, o anki durum hakkında bilgi sahibi olmadan atıp tutmak. hala varmış demek ki böyleleri.
bir kelimenin anlamı kullanıldığı bağlama göre değişebilir, mecaz ya da yan anlamlar taşıyabilir. vatan-millet sevgisinden dem vuran birinin, dilinin bu inceliklerini bilmemesi şaşırtıcı. kelimeyi kullanan kişinin neyi kast ettiğini bilmeden yazmak, konuşanı gerçekten dinlemek yerine sırasının gelmesi için konuşanı beklemek... daha fazla enerjimi harcamak istemiyorum zaten şu an gereksiz yere yapılan bir saldırı yüzünden formatın dışına çıkmak zorunda kaldım. gereksiz yere kuralları daha da çiğnemek istemiyorum.
uçaktan indiğinizde çok uzun koridorlardan ilerlersiniz schiphol'da. canınız sıkılmasın diye kuş sesleri falan koymuşlar, güzel olmuş.
güvenliklerinin hepsinin bana aşık olduğu hava limanı. yoksa başka türlü açıklanamaz her gidişimde elleriyle ararken baya yoklamaları, ayakkabılarımı çıkarttırmaları, hakkında daha fazla bilgi almak için valiz karıştırmalar falan. neymiş? güvenlik. yer mi anadolu çocuğu.