seçim otobüsü

- demokratik gelişmişlik düzeyinin, otomobilin-otobüsün icat edildiği dönemlerde kaldığının göstergesi olan bir gürültü ve iğrençlik kaynağı.
- otobüsün modeline, rengine, süsüne ve çaldığı müziğe göre oy kullanacak ahmaklara hitap eden berbat bir siyaset aracı.

(bkz: seçim kirliliği)
'' onlarda para var bizde huzur yok'' un nesnesi.
ramazan davulcularından sonra ikinci sıraya yerleşen gereksizlik abideleri. evinde sakin sakin film izlerken, ders çalışırken, kitap okurken çat diye araya girer bu namussuzlar.
kararımızı değiktirse emin olun daha çok geçerlerdi elbette etkilemez ama, kendi taraftarlarını çoşturur, güven verir, desteğe çağırır ve kendisine doğru çekimser olanları etkileyebilir. bi de kulaklarınızı ve beyninizi mahfeder.
yıl olmuş 2015, ne gerek var dediğim otobüslerdir. acaba bir tane vatandaş "ay şu partinin seçim şarkısı ne kadar güzel. oyum bunlara ayol," demiş midir?
neresinden tutarsan tut zarardır. yahu ne o yaptığınız şarkılardaki saçma sapan sözleri anlıyoruz, ne beğeniyoruz, ne de etkileniyoruz. sadece yüksek cızırtılı hoparlörlerle ses, adayların gözümüzü yaktığı kocaman kocaman siluetleriyle görüntü kirliliği oluşturuyorlar. geçen hafta arada kaçırdıklarım var mıdır bilmiyorum ama arka arkaya takribi 10/15 diyeyim, seçim araçları ( irili ufaklı) konvoy yapmış hepsinde bir şey çalıyor ve sesler içiçe. böyle varoş bir girişimin bir etkisi olacağını düşünen kişilere oy vermek zorundayız, ne diyeyim? harcanan kampanya paralarından bahsetmiyorum bile. sadece israflar. bu kampanya şekline düşen seçmenler gerçekten varsa ve onlar ile yaşıyorsak da yapacak bir şey yok. keyfini çıkarsınlar bu zulmün. neyse uzun lafın kısası toplumun kanayan yarasıdır. iyileştireni yoktur. deşeni çoktur.
ramazan davulu kadar anlamsız ve gereksiz gürültü. megafondan şarkı söyleyeceğine özür dile ve bana duymak istediklerimi söyle. yoksa benden sana oy moy yok.