seçim otobüsü

- demokratik gelişmişlik düzeyinin, otomobilin-otobüsün icat edildiği dönemlerde kaldığının göstergesi olan bir gürültü ve iğrençlik kaynağı.
- otobüsün modeline, rengine, süsüne ve çaldığı müziğe göre oy kullanacak ahmaklara hitap eden berbat bir siyaset aracı.

(bkz: seçim kirliliği)
'' onlarda para var bizde huzur yok'' un nesnesi.
ramazan davulcularından sonra ikinci sıraya yerleşen gereksizlik abideleri. evinde sakin sakin film izlerken, ders çalışırken, kitap okurken çat diye araya girer bu namussuzlar.
merak ediyorum bu arabalar sayesinde düşüncesini siyasi fikrini değiştiren var mıdır? bu kadar önemli midir ki bu? bu araçların harcadığı benzin parasına neden sokaktaki açlar doyurulmaya çalışılmaz ?bence bunlar üzerine kafa yorulmalı hele ki bu arabalar sayesinde siyasi fikrini o partinin tarafına çeviren insanlar varsa ülkenin komple eğitim sisteminin bir daha gözden geçirilmesi gerekebilir....
kararımızı değiktirse emin olun daha çok geçerlerdi elbette etkilemez ama, kendi taraftarlarını çoşturur, güven verir, desteğe çağırır ve kendisine doğru çekimser olanları etkileyebilir. bi de kulaklarınızı ve beyninizi mahfeder.
yıl olmuş 2015, ne gerek var dediğim otobüslerdir. acaba bir tane vatandaş "ay şu partinin seçim şarkısı ne kadar güzel. oyum bunlara ayol," demiş midir?