şeker fabrikalarının satılması

türkiye'de bulunan 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi gündemde. günlerdir fabrikaların bulunduğu şehirlerde de protestolar ve eylemler yapılıyor. silahlar, mermiler, bombalar, uçaklar, tanklar, tüfekler için para lazım canım yha!

https://www.gazeteduvar.com.tr/ekonomi/2...
hala satacak bişeylerimiz kalmış olması sevindirici.yakında bazı futbol takımlarının yaptığı gibi ülkenin isim haklarını da özelleştirir bunlar.
özelleştirmeler bazı sektörlerde gerekli olabiliyor maalesef. ama şeker fabrikaları hakkında yorum yapamıyorum. çünkü bu tür sektörler bulunduğu yörede kalıplaşıyor. kendisine olduğu gibi etkileşimde bulunduğu sektörlere de istihdam sağlıyor. el değiştirince şartlar asla eskisi gibi olmayacak. olumlu olumsuz yaşanan her türlü gelişme ilişkili olduğu sektörlere de etki edecek. kısaca özel kesim kendi çıkarlarını düşünecek. gerçekten devlet idare edemiyorsa özelleştirmelere gidilmek mantıklı. ama bahane uyduruyorlar aslında. biraz araştırırsanız bu ülkede tarımın nasıl bitirildiğini, kimlerin bunu yaptırdığını görürsünüz. bu da benzer bir örnek.
5 fabrika satışına onay çıktı. valla bu millete haktır kusura bakmayın.

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekon...
üzücü ya... cidden günden güne kan kaybediyoruz ve karşısında yapılan protesto vs hiçbir şey etkili olmuyor... kalkıp gidip protesto yapıyor muyum; hayır. oturduğum yerden bilgisayar başında üzülüyorum sadece. kim için ne için savaşacağımı sorguladığım, ülkem insanından soğumakla vatana sahip çıkma bilinci arasında gel-gitler yaşadığım dönemlerden birindeyim...