seviyeli gay

bir değerler bütünü içerisinde, belli bir hayat felsefesi olan; sorumluluklarının (kendine ve içinde bulunduğu topluluğa ve kendisinden sorumlu olan kişilere) farkında olan kişidir. seviyenin ve seviyesizliğin ölçütü nedir bilemem ama; özünde bunlar vardır (bana göre). marjinalliği özelinde yaşamak da seviyeli olmayı gerektirir diye düşünüyorum, umarım yanılmıyorumdur.
neye göre? kime göre? sorularını aklıma getiren tanımlama.
seviye atlaya atlaya nirvanaya ulaşmış olanının görülmediği, kişiye bakanların bakma seviyesine göre değişen bir tür seviye türüdür. seviyeli insan derken oturmasını kalkmasını , nerede nasıl davranmasını bilen bir insan akla gelmektedir. fakat zaman içerisinde yerli yersiz kullanımı sebebiyle artık içi boşaltılmış bir kavramdır.malesef seviye yerlerde. hani artık iyi meziyetli, karakterli...vb. insanları tanımlarken kullanıldığında o kişilere haksızlık edildiğini düşündüren bir kavramdır.
bir üst leveli kaliteli gaydir.
(bkz: kaliteli gay)
seviyeli sohbet ederek seviyeli arkadaşlık kurmak isteyen, sonucunda da seviyeli ilişki yi arzuladığını dile getirecek olan; en çok korkulması gereken gey modeli.
seviyeleri ve düzeyleri yatağa girene kadardır.

(bkz: domal)
seviye deyince neden hep üst sınır anlaşılıyor, seviyenin tanımına bakmak lazım. mesela, 0 ile 100 derece arası seviyeli bir kapta, 0 da bir seviyedir, 10 da, 50 de, 100 de. yani seviyeli gay deyince, illa böyle üst sınır anlaşılmamalıdır. seviyesizlik de bir seviyedir mesela.
seviye isimli bir sevgilisi olan gey idir.