sevmek ile sevişmek arasındaki fark

biri manevi anlamını korumuşken diğeri(sevişmek) cumhuriyet dönemiyle cinsel beraberliği anlatır olmuştur. bu süreci en güzel ilk dönem türk filmlerinde görürüz. babalardan biri aşıklara karşı çıkar.aşıklar bir ağızdan: -biz sevişiyoruz. burada karşılıklı olarak birbirilerini sevdiklerini anlatmak istiyorlardır. türk gramer birliğine göz atıldığında gayet doğru bir kullanım olmakla beraber daha önce de dediğim gibi anlam değişmesine uğradığından bugünlerde hatta dünden sonra bu eylemi cümlelerde kullanmak karşımızdakinin şaşkınlığına tanık olmamıza neden olur: -niye şaşırdın ki? birbirimizi delilercesine seviyoruz. birbirini sevmek=sevişmek. bol bol sevişmeler. insan niye var yoksa? cumhuriyet sözcüklerini sevmemekte ısrarcıyım. bunu da eklemek istedim. güzelim sevmek kelimesinden, işteşlikle, karşılıklı yapılan sevme türünü afedersiniz si*kişmek yapmışlar. yuh.
ilkinde aşikar derece yüzeye çıkan tanımaya çalışma olgusu, böyle yakınlaşarak fikir yürütme çabaları; en önemlisi de birlikte vakit geçirmeye gönüllü olarak harcanan zaman.

ikincisinde tanımak için çaba sarfetmeye gerek yoktur, istediğini alır ve taraflar sessizce olay mahallinden dağılır.
sevince sevişmeye doyamıyorsun, sevişince boşalınca kaçıyorsun.
bir başka deyişle
sevmek bir ömür boyu sevişmek boşalma zamanı miktarıdır.
sevişmek kelimesinde fazladan -i ve -ş harfleri bulunur.
sevmek bir ömür sürer, sevişmek bir dakika... *
yeşilçam filmlerinde alenen duyduğumuz bir kelime '' baba biz kenan'la sevişiyoruz '' ve bu kelimenin iki insanın birbirine duygusal anlamda bağlı olup, bir şeyler paylaşmasından kasıt alınarak ortaya çıktığını düşünürsek, sevişmek hala benim gözümde paylaşım, birliktelik manasındadır. bir insan bana göre sevişerek birlikte olabilir. argolaşarak, bayağılaşarak günümüzde hala saflığından uzaklaşan kelimeler var. bu konuda çok ciddi hassasiyetimin olması kadar değiştiremeyecek kadar da zihniyetin yobaz olmasını görüyorum.
sev-iş. sendikalaşmış bir terim.
eskiden '' kuzum biz sevişirdik zamanında '' kelimesinde ki gibi'' muhabbet etmek'' anlamına gelen bi kelime..
sevmek teori ise sevişmek pratiktir.
sevişmek, sevmeyi edin mektir.
bir çoğunun 'sevişmek' kelimesini duyduğunda cinsel münasebet olarak algılamaya nasıl başladığını anlayamadığım sonradan yine satır okumadan dolananlarda böyle bir algının olduğunu gördüğüm vakalardan biridir. başlık bir hatalı kıyaslamaya sahip olsa da yazan kişinin hatalı yazmasında insanların da kıyaslarken hata yaptığına gönderme olduğunu seziyorum . sevmek bir şahısda başlayıp içinde artık ne diyorsanız olup bitenlerin tümüyken sevişmek az önce bahsettiğim 2 kişinin içinde olup bitenleri dışa vurumunda ya da aralarında olanlara verilen eylemin işteş halidir.

ve rica etsem değişir mi bilmiyorum ama anne ve çocuğunun birbirlerini severken yapma da 'sevişmek' kelimesinin anlamına dahil en azından bir dinazor olarak bir başka kullanımından haberdar edeyim
sevişmekle sevmenin arasındaki fark sabaha dek sevişip doyamamak gibi bir şey .. vay be ben bu duyguyu yaşadım.
boşaldıktan sonra sarılıp uyumaya gerek duyuluyorsa severek sevişilmiş demektir
sevişmek kendiliğinden olur çaba gerektirmez birleşir dudaklar ve içgüdülerin seni yönlendirir.sevmek ise emek ister,zaman ister,sadakat ister,hoşgörü ister,yeri geldiğinde kendin olmamayı ister...
aradaki tek fark temastır. aşkın ya da sevginin olduğu yerde temas yoktur ve temas olduğu an orada cinsellik vardır. tabi severek sevişmekle tanımadan sevişmek de vardır. bunların arasındaki fark ise, biri seni seviyorum aşkım cümlesi ilr biter diğeri ise saat kaç gitmem gerek diyerek biter.
ilkinde dolar, ikincisinde boşalırsın. bir nevi ön sevişmedir ilki. *
sevmek ≠ seks
seks ≠ sevişmek
sevişmek ≠ sevmek

ayrıca

sevmek + sevişmek = ?!

bir de bunu deneyin. sorusu cevabından daha güzel
ego ile id arasindaki farktir. net.
araya mesafe ve zaman girdiğinde onunla yatmak için değil,ona sarılmak için can atmaktır sevmek.onunla bir çay muhabbetinin yudumuna hasret kalmaktır sevmek.onun koluna girip bulutların üstünde yürürcesine özgür olmaktır sevmek...
sevmek, tek taraflı ve tek özneli bir eylemdir.
sev-işmek, işteş bir eylem olup, karşılıklılığı veya birden fazla özneyi gerektirir. dolayısıyla, birden fazla seven kişinin olduğunu gösterir.
sevişme eyleminin günlük dildeki yaygın anlamı ise, cinsel ilişkinin kendisini veya cinsel birleşme olmadan gerçekleştirilen tensel haz oyunlarını ifade eder.
sevmek ruhsal ihtiyactir, sevismek fiziksel.
zamanında sevişmek kelimesi sevmek kelimesinin karşılıklı olduğu manasına gelirken zamanımızca pre-sex anlamı kazanmıştır.
  • /
  • 2