şiddetten hayatını kaybeden kadınlar için dijital anıt

gerçekten bunu görmek hayatımın hüznünü verdi bana.
şuan bu sayı 67. ekrana bakıp lütfen 68 olmasın diye dua etmek istiyorum.
insanların bilinçlenmesi, bir şeylerin farkına varıp görmesi için tabii ki de iyi fakat görüp tekrar hatırlayıncaki acı veren duygu da ayrı bir kötü oluyor işte.
2008 yılından bu güne bir arşiv niteliğinde. tabi bu rakamlar sadece bilinen, medyaya yansıyan haberlerden oluşan ölümler. ne yazıktır ki yıllar ilerledikçe azalmak yerine rakamlar artmış !

http://www.anitsayac.com/?year=2015
yine tüyler ürperten bir arşiv!
belleksiz ve ahlaksız bir topluma yarar sağlayacak bir çalışma...
ölümlerin ve şiddetin cenneti türkiye! hades'in lanetli topraklarına dönüşmüş bir cehennem timsali!
ak cehennemde, siyasetçisi ve polisi yurttaş avlar, sözde kocalar ise karılarını avlar!
sayının her geçen yıl arttığına bizzat şahit olunabilecek anıttır. hani nerde yeni türkiye? reklamınızda bu kadınlara da selam çaksanıza sayın devlet büyükleri.
bu ibretlik sitenin tanıtım sayfasında şunlar yazmaktadır:

"'anıt sayaç’, türkiye’de kadına yönelik şiddetten ölen kadınların anısını yaşatmak için internet üzerinden kurulmuş bir anıt ve her gün güncellenen bir sayaçtır.
kadına yönelik şiddet olaylarında 2012 yılının ocak ve eylül ayları arasında 125 kadının hayatını kaybettiği açıklandı. anıt sayaç kadın cinayetlerinin artarak devam ettiği böyle bir ortamda farkındalık yaratmak ve bilinmeyen verileri açığa kavuşturmak için düşünüldü. ölen kadınlarımızın isimleriyle anılacağı bu web sitesi, kadına karşı şiddet konusunda toplumun duyarlılığını geliştirme projesi olmanının ötesinde ölen kadınlara adanmış bir anıttır.
artış tehdidi tabiatında gizli bu sayaç, şiddetin sürekliliğinin de habercisidir. kaygı veren bir artış, ağırlaşan bir birikim yanında, aciliyete davet eden bir geri sayım da var 'anıt sayaç’ta. sayaç attıkça umut eksilmekte; tane tane tükenmektedir."
2015 yılında öldürülen kadınların sayısı maalesef ki 203 e yükselmiş. o kadar çabalar harcanıyor ve toplumun bilinçlenmesi için çalışmalar yapılıyorken artış görmek daha bir kahrediyor insanı.