sinemada eşcinsel ilişkiye polis baskını

istanbul beyoğlu ve şişlide bulunan 2 adet seks sinemasına yapılan baskın sonucu yapılan haberin başlığıdır efendim. haberden anladığım kadarıyla sivil polisleri müşteri olarak sinemalara gönderip bu şekilde gerçekleştirmişler baskın olayını. toplamda 70 kişi gözaltına alınmış, aralarında alman ve meksikalı bir turistin de bulunduğu 25 kişi ifadesinde "eşcinseliz. zevk için yapıyoruz" demişler. *

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23224256.asp
çok sevdiğim bir yazar arkadaşımın* beni arayıp "bv bak gördün mü yine* bizi çağırmadan yapmışlar. alacakları olsun onların" yorumu üzerine yarım saat güldüğüm haber başlığıdır aynı zamanda.
protesto olsundiye nezarethanede yarım bıraktıkları işi devam ettirmelilerdi bence. sonra karakol kendi kendine başka bir baskın düzenlemek zorunda kalırdı falan. emniyet amiri fuhuşa yer tayin etmekten falan tutuklansaydı. fantastik olurdu...
yasalarda eşcinsel ilişkiye dair bir yaptırım yok.
olayın fuhuş sayılması içinde para karşşılığı zorla yaptırılması gerekir ki fuhuş tanımı türkiyede keyfi olarak ele alınır oldu.
suç sayılmayacak ddurum .
sinema nedir ya .
bence bu tarz sinemaların kapatılması gerekiyor dedirten başlık.
eşcinselliği ayağa düşüren kalitesiz ortamları kınıyorum
bildiğim kadarıyla * * kabahatler kanunu gereğince suç sayılacak aktivite. eşcinsellik anlayışımız 60'lar amerikası ile eş değer olduğu için yakın zamanda eşcinsellerin sivil polisler tarafından halka açık yerlerde tahrik edilip sonrada tutuklanmaya,ceza yemeye başlayacağını düşündüren haber.
bildiğim kadarıyla * kamuya açık alanlarda cinsel ilişkide bulunmak suç. haber "eşcinsel ilişkiye baskın" vurgusuyla verilmiş olsa da cinsel ilişkinin cinsel yönelim vurgusu olmadan değerlendirilmesi gereken bir haber.

not: uydurmuyormuşum
kartaldaki bir sinemaya daha yapılan baskın sonucunda 24 kişi gözaltına alınmış.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23268967.asp
polisin işi gücü bırakıp, insanların özel hayatına karıştığını gözler önüne seren saçma sapan olaylardan biri daha. oysa ne işin var sinemada? git, yürüyüş yapan, hakkını savunan diğer insanlara biber gazı sık(!) *
hükümetin homofobikliğini resmi olarak gösterdiği başka bir olay. tutuklanma gerekçeleri olmadan da tutuklayabildiklerini gösteren başka bir astım kestim olayıdr.