sözlüğe yapılan faşist saldırı

sağ frame'de bok ve ceset resimleri ekleyerek, sadece bize değil, bütün lgbti bireylere yapılan bir saldırı ya da bi'nevi tacizdir. son zamanlarda badoo, planet romeo, growlr ve hornet gibi gay tanışma platformu olan aplikasyonlarda daeş/ ışid bayrakları ile profil resimlerini süsleyerek gay bireyleri tehdit ederek aşağılayıcı kelimeler sarf edenler gibi bu saldırı/taciz'lerde peşlerinden nefret söylemi getirttiriyorlar.
hepimize geçmiş olsun.
saldırıyı yapan asıl kişi sözlüğün eski yazarlarındanmış. ne yazık ki üzücü bir durumdur bu hallere bürünmesi. umarım kurtuluruz.
ahlaksız, vicdansız ve haksız birinin yaptığını düşündüğüm bir şiddet eylemi.
faşist ve ırkçı bir saldırı olduğu kesindir. sisteme bir zarar verilmiş değil, sadece bir kaç yazarımızın entrylerini sıfırlamışlar veya yetkilelerini yazarlıklarını almışlar. veri tabanında hepsi mevcut olduğu için geri getirebileceğiz. sitedeki açıkları kapatmaya devam ediyoruz. homofobiyi, faşizmi, ırkçılığı lanetliyoruz.
ilk günümde böyle bir işle karşılaşmam gerçekten çok değişik. biri ya da birilerine olan problemi sözlük halkına yansıtması olağan dışı bir vaka. eğer ki geçirdiğin zamana üzülüyorsan, unut burayı! sözlüğe zarar vererek, diğer emeği geçen sözlük yazarlarına her ne olursa olsun haksızlık ediyorsun demektir.
lgbti bireylerin sanal alemde de ezildiğini gösteren faşist saldırı.
saldırılara alışır olduk, şerefsize hoş geldin diyoruz, o gelip siteye kod atıyor. açıkları kapatmıştık fakat fare gibi illa bir delik buluyorlar maalesef. hesaplarıyla ilgili sıkıntı olanlar bana mesajla ulaşabilirler, sosyal medyadan da, sözlük iletişim kısmından da ulaşabilirsiniz.
saldırı bekaretimi kaybettiğim başarısız girişim. tüm entrylerimin silinmesi gibi bir mağduriyet yaşadım, 2 dakika sonra neler olduğu ortadaydı. neyse ki sözlük hızlı bir şekilde müdahele etti ve tüm rahatsız edici unsurlar kaldırıldı ve entrylerim geri geldi, teşekkür ediyorum bunun için.

saldıran adama gelince, reklam bannerları yerine bok koyunca neyi savunduğunu ben anlayamadım cidden? gübreler yüzünden atmosfere salınan karbondioksit falan mı? hayır, sistem açıklarını yakalayıp ortama sızan bir trollden mr.robot seviyesinde bir şeyler bekliyorsun, ama adamın ortaya koyduğu şey çok vasat bir seviyede, winrar'da porno arşivini şifreleyen bir ergenden fazlası değil. siz neyi savunduğunuzu bilmiyorsunuz bence. neyi savunduğunuz bilseniz, gelip bunun propagandasını bu tür bir ortamda yapmazsınız. eğer gerçekten haklı olduğunuza halen inanıyorsanız, fikrinizi koşulların eşit olduğu bir ortamda ortaya koyup birileriyle çatışın, radikal yöntemlere gidin. insanların zamanını çalmak ya da onlara internetten seçilmiş konu ile alakasız vasat görselleri göstermek dışında bir şeyler yapın. kendi kişisel sebepleriniz yüzünden herhangi bir sözlüğe saldırmanız ve insanları taciz etmeniz hiçbir şeyi değiştiremez. bu şekilde hiçbir sik ispatlayamazsınız.
yazarlarımızın hesaplarında ortaya çıkan tüm sorunlar, bu saldırı kaynaklıdır.
lütfen, yönetim'den geldiği görünümü veren mesajları ciddiye almayın ve girilerinizdeki azalmaya müdahale etmeyin...
aynı anda hem dark bear'la, hemde (agi cicegi) ile konuşurken ortaya çıkan bir kaç diyalogdan özetlemem gerek şu ki; arkadaş her kimse burda dışlanmış ve o psikoloji içerisinde böyle bir girişime kalkışmış. bariz bellidir ki nefret söylemleri apaçık ortadaydı. kime, neye ve neden bu kadar sinirli belirsiz fakat sözlük halkına ağır hakaretler yağdırdı ve bu bilince dayalı bir düşünce olarak üzücü. bana küfür ettiği için özür dileyen bir sahsiyetin böyle bi girişimde bulunmasını tuhaf karşılıyorum. kusura bakmayın amacım ilk günden gözleri üzerime çekmek ya da tepki toplamak değil. evet yapılan bu saldırı hiç hoş değil adice ve şerefsizce. ders vermek gibi oluyor belki de ama en azından bundan sonra yazarlar arasında nefret söylemi olmaması, bu saldırılara en büyük engel olabilir.
saldırı sonrasında 13 hesabın entrylerinin silindiğini tespit ettik. entryleri silinen yazarların mesaj kutusuna mesaj gelmiştir, yazarlığınız alındı ve yazar oldunuz şeklinde. bu mesajı alan arkadaşlar entrylerinizin hepsi tekrar yayına alındı. aralarında daha önce sildiğiniz entryler de olabilir. bir göz atmanızda fayda var. sildiklerinizi tekrar silmeniz gerekebilir.

şimdi bu saçma salak faaliyeti gerçekleştiren arkadaşa sormak istiyorum, eline ne geçti? lgbti hareketi için şuan ne yapmış oldun? kendin için ne yapmış oldun? siteye 2 dklık bir bok fotoğrafı ve öldürülmüş bir adam fotoğrafı koyunca ne kazandın? ne kattın kendine ve bizlere? akıl tutulmasından başka bir şey değil bu. çok yazık, acınası bir durum. doğru düzgün evde olduğum 1 gecem vardı, homojen derginin yeni sayısının yazılarını düzenlemeyi, hazırlamayı, görsellerini sosyal medyada paylaşmayı düşünüyordum. yine yapamadım. hem bak dark bear hesabımı da sildim. bak bana büyük bir zarar verdin şuanda, umarım bu girişimin başarıyla sonuçlanmış ve çok mutlu olmuşsundur. çok tebrik ediyorum seni. başarılarının devamını diliyorum. sevgiler, saygılar, selamlar.
bütün gecemi piç eden saldırıdır. siteyi düzenleyelim, yok dergiye bakalım, saldırı var duralım derken gece ziyan oldu gitti. ama o kadar! sadece bir gece.
bu ve bunun gibiler yüzünden sözlüğe destek vermenin sesimizi kısamayacaklarını anlamalarını sağlamak için savaşmamız gerektiğini hatırlatan saldırıların ikincisidir. saldırıya tepki olarak entry girmiyorum lan ben şımarıklığından vazgeçilmiştir.
son zamanlarda artan siber saldırılardan birisi anlaşılan, üzücü olmuş..

trol kaynayan online ortamlarda ciddi manada eşcinsel görünürlüğe sahip sözlüğümüze de bulaşmış olmaları üzücü ama bir yandan, farkında olmaları da sevindirici..
ırkçı, dinci bir muhafazakar katil hırsızı tarafından yapılmıştır.

(bkz: yersen)
kompleks ve ruh hastalığının dışa vurumu.
4 yıl önce bu sözlük neler yaşamış hayret ediyorum doğrusu. demek ki bu sözlük kolay kurulmadı.