stalklamak

hoşlandığım erkeklerin profillerine uygulamayı çok sevdiğim iş. o sayfayı aşağı indirirken, "acaba ne çıkacak" heyecanı beni öldürüyor. birbirinden tatlı, iç ısıtan resimleri görmek, "ilgilendikleri" kısmına büyük bir heyecanla tıklamak... ohyş.
eski sevgili ya da müstakbel sevgili adayına yönelik en çok yapılan gezinme, yoklama çekme, kurcalama eylemi.
her gün yapıyorum zaten ben bunu ama sevdiğim ya da hoşlandığım biri için değil tanımadığım insanlar için diğer türlü instagram gibi sosyal iletişim ağını nasıl kullanıcaksınız ki facebook ta bile kim ne yapmış ne etmiş diye uzun zaman sonra bakmıyor musunuz valla ben bakıyorum şahsen yani bunun ismi ister stalk olsun ister röntgen yapıyorum yapıyorsun yapıyoruz kandırmayalım kendimizi
en son çıktığım çocuk soy ismini söylerken "sıkı dur çok komik bir soyadım var" demişti. duyunca gülüp şaşırmış gibi yaptım ama esasen stalk'layarak çoktan öğrenmiştim. o da beni stalk'lamış zaten, söyledi. eskiden olsa imkanı yoktu, bütün verilerimi özenle gizliyordum ancak artık sosyal medya hesaplarımda yarı anonim takılıyorum ve bıraktım insanlar biraz eforla hiç değilse hakkımda azıcık bilgiye ulaşabilsinler. öbür türlü iki tarafın da keyif aldığını sanmıyorum çünkü itiraf edelim, stalk'ladığımız birinin mahrem bilgilerine erişmek büyük keyif veriyor.