tanışıp görüştükten sonra işleri açılan hiç müsait olamayan insan

tanıştığım herkes bu gruba dahil mesela bir de bunun kısmeti açmalısı var
- bir daha görüşecek miyiz?
+ elbette.
- senden hoşlandım.
+ bende seni.

günler geçtikten sonra "görüşecek miyiz" diyen beybi tekrar irtibata geçme, görüşme ayarlama çalışmalarını düzenli olarak 5-10 günlük periyodlarla yapacaktır.

- naber nasılsın?
+ iyi sen?
- iyiyim bende. müsaitsen gel kahve içelim.
+ çok yoğunum, şehir dışına çıkıyorum bugün, çanta hazırlığı.

benzer şekilde kısa yazışmalar devam eder. en sonunda bu beybi pes edecek ve kendini yeni okyanuslara bırakacaktır.
genel olarak ısrarcı olmadığım insandır, lakin adam benden hoşlanmamış abi zorlamaya gerek yok.

tek istisnası yazın tanıdığım türkiye'de fazla bulunmayan türden bir otter bey. öylesine beğenmiştim ki şansımı baya zorladım. ancak artık cevap vermemeye başlayınca ben de yazmayı bıraktım. istese dönerdi demek ki istemiyor ki dönmüyor; bu durumu kabullendim.
kaypaklık ile ilişkilendirdiğim, ötesi iletişimde kalmak isteyen ya da görüşmek isteyen kişinin bir yolunu bulup kıracağı durumdur. hoşuna gitmediysem açıkça söyle, lafı dolandırma! bu davranış biçimi nedir? hiçbir zaman bir mana veremedim. o sebeple bir kere yazar, cevap alamazsam numarasını silerim. hayat yeterince sorun üretiyorken, başka bir cephe yani gri alan açmak bana daha yorucu gelmekte. müsait değilsen daha da yoğunlaş da aklın başına gelsin.
sık sık başıma gelir. bereketli bir insanım.
ne yazan ne de yazılan tarafında olmamak için özellikle çaba sarf ettiğim durum.
hoşlandıysam ve karşı tarafın zaman, uygunluk vs olanaklarına uyabileceksem açık bir şekilde belli ederim, yok hoşlanmadıysam zaten kırmadan, üzmeden söylerim.
karşı tarafa belki de en açık olduğum konu, kendim için de beklentimin bu olduğudur.
yapamayan, yapmayan adamı da hiç s..lemem. kaçanın kovalandığı gibi bir dünyam yok, ne ben bulunmaz hint kumaşıyım ne de bir başkası.
işleri sizden sonra açılmışsa "hayırlı işler" diyip geçiniz. tanıştıktan öncesi/sonrası farklılık varsa bulaşmamanız sizin hayrınıza.