telefonu buzdolabında unutmak

can sıkıntısından sürekli buzdolabının yollarını aşındırırken elde telefon olması, dolaptan bir şey almak için telefonun dolap rafına bırakılması ve edinilen yiyecekle beraber geri dönülmesiyle olur. düzenli olarak başıma gelen durumdur. aşağıdaki gibi diyaloglara sebebiyet verebilir:

-beni bi çaldırsana telefonu bulamıyorum
+tamam
-duyuyo musun?
+mutfaktan geliyo gibi
-hasiktir yine dolaba koydum galiba, kapat kapat!
+mal!
bizzat bir arkadaşımın başına geldi.hatta şarjı bittiği için bulmadılar.tam bir yıl sonra babaannesinin buzdolabından çıktı telefon.hayır bir sene boyunca o buzdolabı hiç temizlenmedi mi,hiç dolup boşalmadı mı ?
yıllar önce başıma gelen hadise.yılan oynamak için telefonumu alan arkadaşım acaba buzluğun sıcaklığını ölçebilecekmi deyip telefonumu buzdolabına koymuş.uzun süre telefonu aradıktan sonra kendisine sormamla telefonu buzlukta unutup gittiği ortaya çıkmıştı.
gelen güncellemede ortaya çıkan yazılımsal bir hata sonucu telefon aşırı derecede ısınmaya başlar. hava sıcaklıkları ve ortamın ateşi de göz önünde bulundurulunca telefonu buz dolabında soğutmaktan daha iyi bir çare düşünül(e)mez.

sonuç: akşam boyunca evde yana döne aradığımız telefonun, ertesi gün su içmek için açılan iş yeri buzdolabından çıkması...
var mı böyle bir şey?