the nun

korku seansı serisinin, kendine ait spin-off bir filmle beyazperdeye dönecek olan popüler kötüsü.
https://www.imdb.com/title/tt5814060/

sinemada tek başıma izlemiş olmanın da etkisinden olsa gerek beni oldukça geren film.hatta jumpscare geleceğini hissettiğim bazı sahnelerde telefonun ekranına gözümü kaçırmaktan kendimi alamadım.salonda başka seyirci olmadığını bilseydim filme de girmezdim sanırım.yine de conjuring düzeyinde olmadığı da su götürmez bir gerçek.
sinemada izledim. genel olarak güzeldi fakat serinin diğer filmleri daha güzeldi. ilk başlarda korkutucuydu, baya gerildik falan ama sonra beni gülme aldı. neden bilmiyorum ama özellikle rahibenin suratı bana komik geldi. biyandan korkup biyandan güldüm. ilginç bir deneyimdi. korku seansından önceki olayları anlatıyor galiba film
izledim,hiç de korkunç değil.hatta izlediğim en saçma korku filmiydi. korku filmi demek bak oradan bir şey çıkacak böh diyecek değildir sizi gerecek gerecek film boyunca gerginlik hissedeceksiniz,evil dead bundan daha korkunçtur be !
(spoiler)
gerilimi oldukcs iyiydi ancak korku konusunda benı cok tatmın etmedı, yınede saglam sahnelerı vardı. en sevdıgım sahneler latince dua etme sahnesi ve rahibelerin kafasında çuval benzeri bişeyle kapalı olduğu sahneydi.