trans cinayetleri

bu başlıktan bkz vererek nefret, kadın ve eşcinsel cinayetlerine yönlendirme yaparak daha kolay tüm başlık ve entrylere ulaşmamızı sağlarız diye düşünüyordum. fakat bu gece aldığım temmuz ayındaki dördüncü trans kadının ölüm haberi beni tamamen dağıttı. birde üzerine faciya von tiss'i tüberkülozdan kaybettik geçen hafta. dora'nın katledilmesinin üstünden daha 3 hafta geçmedi. gaye için dökülen gözyaşlarımız kurumamışken, daha dün helvası dağıtıldı yeryüzü sofrasında. doğa'nın haberini henüz aldık. yeter artık ne oluyor diye sorarken simdi de öğrendik ki özge evinde kanlar içinde bulundu. bir son verin bu nefret cinayetlerine.
erkek erkek olarak, kadın kadın olarak dünyaya gelmiştir teorisini kullanıp, hiç bir mantık yürütmeyen, insanların fikirlerine, düşüncelerine saygı göstermeyen zihniyetlerin yapmış olduğu "ses çıkarılmayan" cinayetler.
bu gecede maalesef can almaya devam etmiştir *
taksim'de bu gece 1 trans arkadaşımız evinde gırtlağından vurularak öldürülmüş. bir diğer yanındaki arkadaşı da kalbinden vurulmuş ve okmeydanı hastanesinde yoğun bakımda olduğu haberleri ulaştı. transfobi öldürmeye devam ediyor. umarım adalet yerini bulur, katiller yakalanır ve hapis köşelerinde sürünürler.
gece 01:30 saatleri itibariyle taksimde evlerinde silahli saldırıya uğrayan joker çağla takma adlı ismail öztürk (25) adlı travesti bireyi yine nefret cinayetine kurban verdik. başımız sağolsun.
mersin'de cansu 2 gün önce katledildi.

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=17198
bu akşam kurtuluşta çingene gül adıyla bilinen trans arkadaşımız evinde öldürülmüş olarak bulunmuş. öykü ay çekilmiş olan son videosunu facebooktan paylaşmış.

https://www.facebook.com/video.php?v=465921263549364
bu nefret cinayetlerine sebep olanlar 'insan' değildir.
faillerinin çoğunluğunu homofobik gizli homoların olduğunu düşündüğüm cinayetlerdir.işin aslı eşcinsel olmayan birisi çok zorda kalmadıkça bir trans ile ilişkiye girmez.basit adli vakalar yani hırsızlık,gasp haricinde işlenen cinayetler bizzat kendi kimliği ile girdiği savaşın bedelini transa ödetiyor.aldığı zevkten sonra gelen pişmanlık ve kendi ile yüzleşmenin verdiği yıkıntı hali ve aşırı öfke bunu yaptırıyor insana.çünkü dokunduğu beden karşı cins gibi görünse de oda biliyor işin aslının öyle olmadığını ve iç güdülerine engel olamayıp seks yaptıktan sonra gerçek yüzüne bir tokat gibi iniyor.
kendini kabullenememişlik ve çaresizliği ancak bu şekilde bastırıyor.
bir çoğumuzun ilk deneyiminden sonra yaşadığımız bu pişmanlık ve günahkar olma hissi bu gibi orospu çocuklarında aşırı tepkimeyle geliyor.nasıl olsa adam biliyor alacağı ceza indirimini.ters ilişkiye girdik öldürdüm bahanesi kafadan bir 10 sene kazandırıyor piçe.
erkek yargı ve erkek polis yani erkek devlet erkekliği yüceltip yaptığı küçük hatanın bedelini fazla ödetmiyor.
peki translar ne yapabilir bu durumda?
bunun cevabı trans bireylerde ya öz savunmalarını yaparlar yada seks işçiliğini bırakırlar.başka çareleri yok.
istanbul maltepede önce boğazı kesilip sonra bornoz ipiyle öldürülen bir trans kadın haberi var. cinayet ile ilgili istanbul lgbti aktivistleri polislerden bilgi almak isteyince polisler "zaten ölmüş ne uğraşıyorsunuz?" cevabı vermişler.

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=20588
dün avcılar'da alev adlı transın kalbinden bıçaklanarak öldürülmesi ile ülkemin yaşanırlıktan çıktığının göstergesidir. yazıktır, günahtır. ölen insandır, candır. nasıl canım yandı anlatamam. yıllar önce avcılar'da alev adlı bir trans ile röportaj yapmıştım. araştırdım, o mudur diye, sonuca ulaşamadım. çok özel sebeplerden dolayı fotoğrafı paylaşılmıyor.

(bkz: nefret cinayetleri)
hdp'den erdal ataş 13 içinde 2 trans bireyin öldürülmesiyle ilgili adalet bakanına soru önergesinde bulundu.

detay: http://bianet.org/bianet/lgbti/169925-hd...
ülkemizle sınırlı değil tabiki, transfobi öldürmeye devam ediyor. tiflis’te sabi beriani isimli trans kadın öldürülmüş, evi de ateşe verilmiş.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2016/11/2...
yer yine istanbul. suriyeli trans kadın istanbul'daki evinde öldürülmüş. kamera kayıtları izlenmiş fakat katilin kimliği tespit edilememiş.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2016/12/2...
göksel isimli trans kadın yılbaşı gecesinden beri kayıpmış. aklıma hande geldi. günler sonra ölü bedeni bulunmuştu. umarım başına kötü bir şey gelmemiştir.

https://twitter.com/asdilgbt/status/817517644395978756
  • /
  • 2