troll

"eğer bir tartışma, yeteri kadar süre devam ettirilirse, mutlaka taraflardan birisi diğerine troll demeye başlayacaktır."
white wine'ın hakaret içeren girilerini okuduğumda aklıma gelen terim.
bu sıfatla birlikte anılabilecek diğer yazarımız, gofrettin bey.
üzülmüyorum ama acıyorum.
tam bir süzme şerefsiz pisliktirler.
yeni trollüm bankacibear.... gayet soğukkanlı, zokayı yuttum artık...
fransızca bir sözcük olan troller sözcüğünden gelmektedir. anlamı "olta atmak" gibi bir şey. troller, düzenli ve huzurlu bir ortama uygun bir şekilde olta atarlar ve yeme kanan insanları olta ile su yüzeyine çekerler. burada yapılması gereken, olta yokmuş gibi yanından geçip gitmektir. yoksa bir şekilde o oltaya takılırsınız. eğer bulunduğunuz yerde trolleri destekleyen bir yönetim varsa kaçıp gidiniz o ortamdan.
genelde cahil ve faşist olurlar. hürriyet misali "türkiye türklerindir" demek gibi.
bazen dikkat çekme amaçlı bazende reklamın iyisi kötüsü yoktur mantığıyla sırf farklı olmak için farklı olma çabası gösteren ama çoğu zaman kendiyle bile çelişip komik duruma düşen kişilerdir.
azeroth'un en eski yerli halkıdır. eski tanrıların kara imparatorluğu titanlar tarafından yıkıldıktan sonra ortaya çıkmış bir ırk olup, zandalari imparatorluğunu kurmuş, mogularla çıkar ilişkisi kurmuş ardından da savaşlar yaşamışlardır. zandalari imparatorluğu tarihi boyunca gece elfleriyle büyük sorunlar yaşamış ve en sonunda dağılmıştır. troll kabileleri ise azeroth'un çeşitli yerlerine göçmüş, zul gurub, zul farrak, zul aman ve çeşitli toplulukları, devletleri oluşturmuşlardır.
bazı troll kültürlerinde farklılıklar olmak üzere yamyamlık mevcuttur. loa'lar olarak adlandırdıkları bir çok doğa ruhuna ve yaban tanrılara yaparlar (bkz:bwonsamdi) ve kanlı kurban ayinleri gerçekleştirirler. zandalari döneminin devlet yapısı da dahil olmak üzere kabile federasyonları veya klan yönetimleri altında organize olurlar.
en bilinen trolller; (bkz: vol'jin) (bkz:zul'jin) (bkz:rastakhan) (bkz:rokhan) (bkz:talanji)
bu aralar bu sözlükte bolca var.
sanırım başlık açıp içeriğe yalnızca youtube linki ya da garip resimler koyup iki kelime tanım yazma gereği bile duymayan tipler diyebiliriz. akıl sağlıklarından endişe duyuyorum. onlara bir parça sosyal hayat öneriyorum. kafalarının içi küflenmiş hehehe. yalnız cidden bu tarz başlıklarla sözlüğü çöpe çevirdi bu tipler. sözlük formatı filan kalmadı. darkbear bunların başlık açmasını engellemeli bence. hatta bunlara vasi tayin edilsin. talebimdir.
yaratıcılık ve beyin isteyen bir müessese. aksi halde twitter'daki trollerden farkın kalmıyor. insanlara sataşarak yapılan trollük bence yaratıcı değil. komik hiç değil.
  • /
  • 2