tsk ya açılmak

eşcinsel kimliğinizden ötürü askeriyede sıkıntı yaşamak istemiyorsanız yapmanız gereken açılım. belki ailenize, arkadaşlarınıza henüz sesli bir şekilde açılmamışken önünüze çıkan bu zorunluluk sadece '' sapına kadar gayim '' açıklaması yapmakla sizi bırakmıyor, belgelemenizi de istiyor; ama pasif oluşunuzu. aktifsen erkek adamsın ve askerliğini yapmanda sıkıntı yok ama pasifsen- sözümona gerçekten hastaysan- çürük raporunu psikoseksüel bozukluk sıfatıyla alabilmek adına en az bir sağlıklı erkek tarafından sikildiğinizi ispatlamanız gerekiyor. belki fotoğraf arşivi yapmayanlar için yakında daha pratik ve fonksiyonel bir çözüm bulunur. belgeyi talep eden erkek tsk görevlileri sizin psikolojinizin, onurunuzun, kimliğinizin ırzına geçmeleri yetmiyormuş gibi bir de sizi siker ve götünüze tsk damgası vurur. lafa gelince eşcinselliğini kapalı kapılar arkasında yaşa, yeri gelince bize de göster ki eğlenelim. gururumun tsksı.
http://www.medyafaresi.com/haber/98352/yasam-aylarca-seks-yapmayan-askerlerle-kalamazdim.html
çok saçma bi uygulama. ben pasif bi eşcinselim fakat askerlik yapmak istiyorum, kimliğimi de saklamak istemiyorum. şimdi napıcaklar? pasif'de olsak aktifde olsak hasta muamelesi görmeye hakkımız yok bence, bizi bu duruma sokmaya hakları yok. bence isteyen eşcinseller de rahat rahat askerliklerini yapabilmeli. ne yani varsayalım ki ben aileme, herkese açılmışım, tsk'ye pembe teskere vericekler diye mi açılamıcam? bi psikolojimiz bozuk bi bozuk ki sormayın, bütün pasifler hasta.
dsm-iv ve dsm-v'te ne bir cinsel kimlik bozukluğu ne de bir kişilik bozukluğu adı altında ismi dahi geçmeyen, dünya sağlık örgütü'nün yıllar önce hastalıklar listesinden çıkardığı, amerikan ve türk psikiyatri, psikolog ve psikolojik danışman derneklerinin hepsinde hastalık olmadığı, bunun sadece heteroseksüellik gibi sevgi ve cinselliği ifade edişin bir şekli olduğu bangır bangır söylenen bir yönelimin, tsk tarafından hala hangi akla hizmet hastalık olarak kabul gördüğünü merak ediyorum. insanların onurunu, kişiliğini ve ruhsal sağlığını büyük ölçüde zedeleyen bu uygulama nasıl kaldırılabilir, bu konuda neler yapılabilir? *