tuna kiremitçi

dünyadaki en gereksiz insanlar listemde zirveye oynayan yazar, müzisyen vesaire olmaya çalışan bayık kişi.
bir de (bkz: gamze)
kalemini beğendiğim bir yazar, git kendini çok sevdirmeden ve bu işte bir yalnızlık var en çok beğendiğim kitaplarıdır, imaj olarak biraz şişirme edebiyat adamı imajı içinde görünmek ister, hani yaptıklarından öte bir yerlerde olma çabası çok bariz üzerinde göze batar ama yinede tip olarak gözümde gideri hayli fazladır, hoş adam kısaca.
bir punk rock grubuna ilham vererek, git kendini çok dövdürmeden adlı bir şarkı yapmalarını sağlamış balon yazarlarımızdandır.
yok arkadaş... herife baktıkça içimde minik minik danalar hoplayıp kalbimi sıkıştırmaya başlıyor... twitter'da sinir harbi yaşadığım şu son bi ayda durup durup gündemden öyle kopuk saçma sapan şeyler yazıp - çiziyor ve normalde buna "şapşal, memleket ne durumda senin kafa ne nerde" şeklinde çemkiresim gelse de unutuyorum derdi tasayı... sonrasında öyle malak malak resimlerine bakınıyorum google imagesten...*

yani velhasıl kelam abdest bozan - uğruna koca boşatmayı göze aldıran cinsten herif...

(bkz: ayi sözlük itiraf)
popülistlikte bir dünya markası olan yazarımsı. özellikle kitaplarına verdiği isimlerde bu popüler olma kaygısı dolup taşar. hepimiz birilerinin eski sevgilisiyiz gibi liseli kız tweetlerine benzer kitap isimleri koyması bunun en büyük göstergesidir.
90lı yılların popüler gruplarından kumdan kalelerin solistidir. şimdilerde düetleriyle yeniden müziğe dönüş yapmıştır. 3. düetini kumdan kaleler'in 96 albümündeki sana dair şarkısını gonca vuslateri ile beraber söylemiş yürekleri cızlatmıştır.
yatak odasi ve bayiklik arasindaki sesi ile beni anlamadin turu duygusal santajlarla bezeli sarkilar yapan, teomanin az alkol almisi muzisyenimsi.
madem sözlükte bu kadar seveni var, bir röportaj yapalım bari kendisiyle.
ne mutlu ki röportaj yapmak bana nasip oldu. kendisi sadece iyi bir müzisyen değil, aynı zamanda can bir dost, bir flört abidesi, (bkz: yürüyen seks)'tir. 2016 yılında 10 kadın arkadaşıyla proje olarak başlattığı ve 2017'de albüme dönüşen tuna kiremitçi ve arkadaşları projesiyle arşivlere ve gönüllere kurulmuş kişi. (bkz: yaşar)'da olduğu gibi seven çok seviyor, sevmeyen hiç sevmiyor, ortası yok. hiçbir zaman öyle bir iddiası olmamasına ve kendisine edebiyatçı dememesine rağmen (ki bence öyle), hiçbir zaman kitapları edebi olarak "yeterli" bulunmuyor. ama bence gayet güzel okunur kitaplar. çok güzel şiirleri ve şarkı sözleri var. 40 küsür gün önce lerzan adını verdikleri bir kız çocukları oldu eşiyle. şimdilerde bol bol konser veriyor. düzenli olarak da ot dergisinde şiirleri yayınlanıyor. ay keşke bir zirve düzenlesek tuna'nın bir konserine.
elis dubaz ile yaptığı balkan kızı isimli şarkısı harika.