türkiye’deki ayıların mecburiyetten ayılarla birlikte olması

çevremde gözlemlediğim durum.

istisnalar hariç çoğu ayı olduğunu kabullenememiş, becerebilse bir gecede skinny pantolonların içine girecek, kaslı/atletik/zayıf erkekler yüz vermediği için ayılarla birlikte olan kişiler. arzuladığı kişi yüz verse anında kocayı boşar bu tipler ancak gel gör ki zorunluluktan kendisi gibi diğer ayılarla takılmaktadır.

avrupa’da böyle değil. yani avrupa’da böyleleri azınlıkta. orada ayılar hallerinden son derece memnunlar ve gerçekten zevk aldıkları için ayılarla görüşüyorlar.
sözlükteki yazarların çoğunun kilolu ayılar olduğunu dikkate alırsak.şu başlığı inceleyerek bu önermenin ne oranda doğru olup olmadığı hakkında bir sonuca varabiliriz.
(bkz: ayı sözlük yazarlarının çekici bulduğu insan tipi)
bir mecburiyetin söz konusu olduğu söylenemez. ayılar çoğunlukla ayı seviyorlar. kamyonculardan tırcılardan bahsetmiyorum, onların sevdiği tip genelde evet ayı olmayabiliyor. zaten onlara sorarsanız ayı kültüründen haberleri de yok. en iyisi bırakalım insanlar kimi sevmek istiyorlarsa onu sevsinler, beğensinler.
mecburiyet değil de beğeni ve eğilim demek lazım. yoksa "kimseyi bulamadim varam da ayı bari bulam" şeklinde indirgeyici bir kafa olduğunu düşünmüyorum. olay mecburiyet ise baska bir başlık ayı olur twink olur ama ayılara mahsus bir durum değil.