vesikalık fotoğraf

kesinlikle doğal poz verilemeyen fotoğraftır.
jest ve mimiklerine hakim olamadığın ki fotoğrafçının amacı oldurtmakken. bazı telkinler neticesinde çekilmiş komik fotoğraf karesidir. yalnızca resmi işlerde kullanılmak üzere çekilir..
fazla olanının arkası imzalanıp arkadaşlara verilir
jest ve mimiklerine ne kadar hakim olsan da mahalle fotoğrafçısı abinin muhakkak sanatını konuşturup tüm mimiklerini yok etmesiyle ünlü fotoğraf cinsi. ben en çok el çene altında, gözler ufukta olanını seksi buluyorum. oyhş.
kesinlikle sosyal medyada paylaşılmaması gereken fotoğraf.
çektirirken mütemadiyen "vesikalı yarim" filmi oynar kafamda.vesika ne lan?

genelde gülümsetmeye çalışan fotoğrafçılara denk geldiğim için talimliydim önceden.gerzek gerzek komutlarıyla canımı sıkmasın diye direkt sırıtıverdim objektife.ve fakat bu seferki fotoğrafçı arkadaşımız beni ters köşe yaptı. "ağzınızı kapatır mısınız? " sorusuyla öyle bir afallamıştım ki; kişisel tarihimin en asık suratlı fotoğrafı böyle çıktı meydana.

bu da böyle bir anımdır.
hapse düşenleri kareleyen fotoğraflar gibi soğuk, ruhsuz, zoraki bir havası olan fotoğraflar. ama daha renkli, daha istenen hale gelmesi adına günümüzde arzuya göre sivilcesiz, bensiz, mona lisa gülüşlü*, yara izsizleri çekilip beğeniye sunulabilir. zaten bir vesikalık fotoğraf ne kadar sensin ki.
bazı insanların facebook profil resmine koydukları görülmüştür.
ömrümden ömür kısatmış fotoğraflardır. allah insanı tipiyle sınamasın. çirkinik.
zaten normalde fotoğraf çekinemeyn bir insan olarak hiç sevmediğimdir. çok somurtkan çıkıyorum gören korkupta ay hoş ulan amına kodumun dese utanmaktan başka bişey yapamam *
facebook, gabile, romeo gibi ortamlarda profil resmi olarak vesikalık fotoğraf kullanan tipler var. valla görünce gülmekten alamıyorum kendimi.