winamp

pek bi kullanışlı medya oynatma şeysi...
bazen tek şarkıyı saatlerce dinlememden dolayı isyan ettiğini biliyorum...
fakat o tek şarkı beyin kanallarını,bilinç altını öyle bir açıyor ki...
konsantrasyonda tavan yaptırıyor...
büyülü bir şey olabiliyor.
şöyle ki:
shuffle özelliği var programın. onu etkin hale getirin. bu o anda çalma listesinde olan şarkıların arasından rastgele şeyler çalmasını sağlayacak winamp ın. listeye müzikler atın birsürü. müziği türü, dili, şusu, busu fark etmez. sonra bir şarkıyla başlayın.
ben nazan öncel le başladım diyelim. göç çalsın. şarkı bitiyor ve sonra -diyelim ki- beirut - brandenburg çalıyor. ve sonra jehan barbur - dinlen ve sonra pj harvey - this mess we re in ve sonra... ve sonra...

demem o ki;
shuffle özelliği açıkken, ilk başladığınız şarkıya göre sıralamaya başlıyor kendince şarkıları. hüzünlü bir şeyle başlamışsanız "vaay, abi, üzgün şeyler istiyorsun ha! al o zaman, al al al!" diyor. gayet neşeli bir şeyle başladığınızda da "ooo oturmaya mı geldik? dökelim kurtlarımızı" triplerine giriyor. nays.
flac çalabiliyor olmasıyla gönüllere taht kuran oynatıcı.
1998 yılında aldığım ilk mp3 cd'si içerisinde bulunan bana mp3 kavramını öğreten, * tanıştığım o günden beri sürekli kullandığım medya oynatıcısı.
90 ların sonun da 2000 lerin başında en başarılı mp3 yürütme programı, itunes ile tanıştıktan sonra bir daha yüzüne bakmayarak büyük vefasızlık etmişimdir kendisine.
şu anki kullandığım bilgisayar çok sikimsonik olduğu için itunes da kastığı için hala yadigar winampı kullanmaktayım. çok emekleri vardır bende sağolsun
last fm free player ile birlikte bilgisayarımda vazgeçemediğim müzik player.
aimp sayesinde 2 yıldır yüzüne bakmadığım program; mutluyum mes'udum.
birbirimize hiç ısınamadık!
ortacıklarda kimse yokken winamp vardı. o yüzden bir efsanedir. pek laf söylemek mümkün değil.
yayından kaldırılacağı ve internetten indiriminin bitirileceğini duyduğumda yıkıldığım oynatıcı.çok kullanmıyordum ama onun varlığı yeterdi.kendimi yaşlı ve bir yakınımı kaybetmiş gibi hissediyorum
tarihe gömülmüş, unutulmaya yüz tutmuş medya oynatıcı..

zamanının müzik çaları olarak kullanılsa da, bir dönem broadcasting servisi vermesi hasebi ile yabancı dizi, film hatta ve hatta porno kanalları oluşturma imkanı tanırdı..

hey gibi osbirci gençlik zamanları..
içerisinde barındırdığı "bilinmeyen sanatçı"nın kim olduğu hala bilinmeyen sır küpü program *
bir zamanlar spotify, apple music, youtube, fizy ve türevi programlar siteler yokken; mp3 indirmek varken, tüm bilgisayarların demirbaşı program. değişik temalarıyla daha havalı bir görünüme büründürdüğümüzü düşünürdük.
oynatıcı ekrandayken "nullsoft"* yazdığınızda programın arayüzü çalan müziğe göre yanıp sönerdi. * ayrıca winamp 3.0 ve sonraki versiyonları tam fiyaskoydu.*
visualizations özelliğini hep sevmiş olduğum program. hatta özellikle (bkz: milkdrop)
winamp winamp it really whips the llama's ass! mee meee