windows live messenger

msn kullanılmıyo mu artık? allah allah. valla ben kullanıyom. skype ne bu arada?
adını tarihe altın harflerle yazdırmak üzere. sonsuza kadar kapanmak üzere.
mayalar'dan kalma bir dumanla iletişme programıdır.
msn messengerin yerini alan çevrimiçi sohbet programı. eşcinsellerin değişmezlerinden olduğunu yazmadan edemeyecem.

- slm. cam var mı?
+ yok
- ok bye!

+ cam var mı?
- var.
+ açar mısın
- yok. hava soğuk.
+ ok bye!

ömrümü yedi bitirdi.
yıl olmuş 2011. hala kullanan var. skype kullan başka bir şey kullan. yeter artık kardeşim.
facebookun yeni videolu arama yeniliğinden sonra galiba sevgili msnimiz tarihe mi gömülecek.o da mı bir icq muamelesi görecek
nedir bu değişim merakı anlamıyorum. vayy şu çıktı derhal kullanalım. olmadı yenisi çıktı iki dakka önce. olmazzzzz 30 saniye önce çıktı yenisi. skype iyidir hoştur belkide. ama bu ülkedeki bağlantı kalitesi böyleyken...hiç bir işe yaramıyor nihayetinde. lannnn. bu yazıyı yazarken yenisi çıkmış..yetişin.
böyle oturulur başına, birileri birşeyler yazsın diye beklenir, kendileri yazarsa eğer bi tarafları düşer çünkü, hep karşı taraf yazsın diye beklerler. öyle bir anlık iletileşme programıdır. evet aynen budur.
yeni versiyonunda gizlilik ayarlarına dikkat edilmediği taktirde kolileriniz ayan beyan başkaları* tarafından kolaylıkla görülebiliyor. bir de sadece karşı tarafın eklemesi yetmeyebiliyor. davet gelmeyip sizin de arkadaşınızı el yordamıyla eklemeniz gerekiyor bu durumda. hani kabak gibi beklemeyin yahu niye çevrimiçi olmadı bu herif diye.
ne kadar demode eski vs. denilse de türkiye de en çok tercih edilen kullanılan live yazışma görüşme programıdır.
uzun zamandan beri aile/eş/dost için kullandığım hesabımı açmadığımı fark ettim geçenlerde, sanırım artık miladını bu anlamda doldurmuş olmalı ki koca gün boyunca bir iki kişi online oldu. ya herkes bir boklar karıştırıp sahte hesaplar açıp takılıyor ya da gerçekten facebook ortalığın mına koymuş durum da, bir de skype var ama o da az bir olasılık sanırım. msn nin kullanım amacı artık sadece seks amaçlı olsa gerek,bir de bizim gay tayfası kullanıyor, gerçi o da bir nevi seks için,yemeyelim birbirimizi evet.
son sürümüne an itibariyle bela okumaktayım... çevrimdışı görünemiyorum...
bir de bu arkadaş olarak ekleyen spam sexy ablalar var ya en çok onlara üzülüyorum ah be spam abla bula bula benim gibi mazlum bir gay msni mi buldunuz? ekmek çıkmaz ki benden size.
ona artık walkman muhamelesi yapıcam...
uzun bir zamandan sonra yeniden bir hesap açtığım mesajlaşma fasilitesi. gerekli olabiliyormuş, öyle dediler. dursun kenarda tabii.
son sürümüyle yeterince stabil ve hızlı olan anlık mesajlaşma hedesi. bir skype değil doğrudur ama skype kullanan kişi sayısı düşünüldüğünde el mahkumdur.
kapatılacağını öğrendiğimde gerçekten şaşırdığım maykrosoft programı. skype'a yönlendirilecekmişiz. dosya paylaşım açısından hızı olsun, stabil çalışması olsun gerçekten güzel bir programdı. skype ona nazaran daha bir resmi duruyor. zaten kullanmıyorduk ama iş görüyordu yine ayda yılda bir. canım ya çoktandır online olmamıştım, gireyim bir hasret gidereyim.

taksilatı için:
http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/792047-messenger-tarih-oluyor
  • /
  • 2