yasak elma

kaliteli bir türk dizisi olmanın yanına oyuncuların giymesi için oluşturdukları kombinlerle göz dolduran bir fenomen.
drama diye başlayıp, dramkomedi kulvarında ayrı bir çığır açan dizi. yer yer kendisiyle ve diğer dizilerle dalga geçen entrikanın dizine vuran pazartesi sendromunu üzerimden alan izlediğim tek tv dizisi evet yaklaşık 4 saat yıldız ne diyecek ender ne giymiş şahika yılanı neler çevirecek kaya barış kılıç üstsüz çıkacak mı diye beklediğim doğrudur.
diziyle ilgili duyduğum en değişik yorum: " yasak elma kim? kim, kimi yememesi gerekirken yiyor?"
son bölüm beyaz saçlı halit bomba üzerine bomba patlattı... uzun zamandır ara verdikleri entrika fazlasıyla geri döndü...
adem ve havva tarafından tadına bakılması nedeniyle insanların dünya yaşamına mahkûm olmasıyla sonuçlandığı meyve.

(bkz: yaratılış miti)
ve 6 sezon 177 bölüm sayısız entrika (enderika), komedi, olaylar sonunda 29 mayıs 2023 tarihinde ekran yolculuğuna son verecek olan yerli dizi. dram olarak başlayan yolculuğunda yer yer en başarılı sitcomlardan daha komik hala elen dizi, yıldız, ender, şahika, kumru; asuman; zehra gibi başarılı tiplere kaya, doğan gibi taş iki jöne ev sahipliği yaptı. şahika'nın dahil olduğu 3. sezon pek çok fanı gibi en başarılı sezon sayılsa da 6 sezon boyunca ilgiyi üzerinde toplamayı başarmış benim gibi 3 saat dizi mi izlenir yaaa ben hep belgesel diyenlere pazartesi günlerini sendromsuz atlatmayı sağlamıştır.
05/06/2023 tarihi ile ekran yolculuğu sonlanmış cağğğnım dizim...