yaşanmış en kötü tesadüfler

7 Entry Daha
"belalı entry" girmemek adına konuyu işe getirmek istiyorum. sadece pazartesi ve perşembe sabahları sakal traşı olup işe giden birisi olan çarşamba günleri dolayısıyla kirli sakallı olmuş oluyorum ve o günler pek ortalarda görünmüyorum. bilgisayar başında kalıp birikmiş evrak işlerini hallediyorum. fakat bir korkulu rüyamdır ki, en alakasız kılık kıyafet, saç sakalla işe gidip de çok üst düzey abi dayılarımızın gelip beni öyle görmesi.

bigün böyle yaz günü, günlerden de çarşamba. yaz günü yaka paça açık, siyah kotun bol verisyonu, sakallar 2 pirinç tanesi uzunluğunda olmuş kirli sakal. keyifler gıcır; açmışım sezenciğimi "kaybolan yıllar" diyorum elde de çakmak bir sağa bir sola dans ediyor. yanımdaki arkadaş da "kaybolan bir yılını" anlatıyor. kapı vurulmadan içeriye yaşlı bir savcı amcamız girdi. o an neyi toparlayacağımı şaşırdım. gömleğin üst düğmesini iliklemeye, sezen'i susturmaya çalışıyorum. aynı zamanda da diğer masanın arkasına geçip kot pantolonu göstermemeye çalıştım.

yok hiçbir şeyi kurtaramadık. savcı amcamız uzun uzun bakıp kısa bir tanışmanın ardından odadan çıktı. böylesi anlarda soğukkanlılığı ustaca korumayı beceriyorum da bi gülme geliyor hocam, ne yaparsam yapayım o hiyerarşik güç oldum olası komiğime gidiyor.

böyle işte, sakalın olduğu güne ziyaret eden savcı oldukça germişti bizi.
7 Entry Daha