yuva

5 aile içi cinsel istismarı içeren ve türkiye'nin gerçekleriyle yüzleşmemizi sağlayan, türkiye'den destek göremediği için hollanda tarafından desteklenerek çekilen belgesel. yönetmeni ebubekir çetinkaya'dır.

dün izleme şansı bulduğum belgesel.

--- spoiler ---

belgeselde 5 karakter var. bunlardan 2 kadın karakter dayıları tarafından tacize, tecavüze maruz kalıyor. 1 erkek karakter abisi tarafından tecavüze maruz kalıyor. 2 karakter ise babaları tarafından tecavüze uğruyor. babası tarafından tecavüze uğrayan 2,5 yaşındaki çocuk aynı zamanda babası tarafından pedofil olan bir çok erkeğe de satılıyor, ayrıca da videolar çekerek çocuk porno sitelerinde yayınlıyorlar. çocuk şuan 6 yaşında fakat psikolojisi dipte. diğer karakter ise babası tarafından hamile kalıyor, küçük yaşta olduğu için çocuğu aldıramıyorlar ve kardeşini doğurmak zorunda kalıyor.

--- spoiler ---
ankara sakarya caddesinde mithatpaşa köprüsünün hemen altında olan ve arkadaşlarla dershane sonraları vaktimizi siyaset/gündem ile saatlerce geçirdiğimiz kahve desen değil kafe desen bir ihtimal olabilecek mekan.

yalnız çayı ve simidi kötü olmasına rağmen niye otururduk saatlerce orasını hiç anlamadım

(bkz: yuva simit)
belgeselin tamamını ingilizce altyazılı ve türkçe olarak youtube üzerinden izleyebilirsiniz.