10 mart 2007 şebnem ferah konseri

bugün denk geldim videolarına. orhan şallıel şefliğindeki senfoni orkestrası ile yapılmış. her bir müzisyenden tutun da seyircisine ve tabi ki şebnem feraha varana dek, konser değil de adeta bir serüvenmiş meğer. o yıllarda ben blok flütte duvar dizisinin müziğini falan çalıyordum, haberim yoktu. olsaydı da gidemezdim zaten. merak edenler için bir örnek:
kendim gitmedim fakat giden arkadaşlarımdan duyduklarım kadarıyla konserin başlangıcında ilk şarkı olan okyanus çalınırken birden salonun tüm elektrikleri gitmiş ve seyirciler hep bir ağzından şarkı bitene kadar susmadan şarkıyı tamamlamışlar. tabi o sırada malesef elektrikler kesik olduğundan dvd olarak yayınlanan konsere bu kısım hiç eklenmedi. orada bulunanların cep telefonlarıyla yaptıkları kayıtlardan alsalardı diye düşündüm sonrasında lakin o zamanki en iyi telefon bile berbat görüntü verdiğinden eklenmemiştir diye düşünüyorum.
ayrıca türkiye'de senfoni orkestrasıyla yapılan konserlere bakıldığında en iyisi de yine şebnem'in yaptığı iki konserden biridir bu konser. diğeri de yine senfoni ile açıkhava tiyatrosunda yapılmıştır. o konserde de giydiği upuzun payetli parlak elbise ve saç şekliyle dikkat çekmiştir şebocuğumuz. keşke o konseri de dvd haline getirebilseydi.
şebnem ferah'ın solo müzik hayatının 10. yılı şerefine düzenlenmiş konserdir.
efsane konser. bizzat gidemesem de giden arkadaşların anlatımlarından cidden efsane bir konser olduğunu anlamıştım. dvd'sini bir kaç kez izlemiştim. her izleyişte de aynı tadı veriyor olması ayrı güzel.