15 temmuz 2016 darbe girişimi

başarılı olsaydı da, bunları yaşayacaktık. garip.
son dönemde tekrar tartışılmaya başlanan olay. chp'nin kontrollü darbe açıklaması, öncesinde herkesin haberdar olduğu bilgileri, natonun darbeyi rte'nin planladığına yönelik haberleri ve üzerine yazılıp çizilenler ortalığı daha da karıştırmış durumda.

şu haber de gayet ilginç:

http://www.hurriyet.com.tr/tegmenden-darbe-tweeti-at-fava-bekle-40418517

he nato falan dedim, kaynaksız kalmasın, götümüze girmesin.

https://www.durushaber.com.tr/gundem/nat...
köprüdeki askerlere yapılan yeni linç görüntüleri ortaya çıkmış. işte bu çomarlara khk ile dokunulmazlık verildi.

2007 yılında farkına varmıştım bunlar sistem ve bunlar ileride bize büyük sıkıntı çıkaracak cinsten iki grup ikisinin ortak yönü abd nin sovyet rusyaya karşı geliştirilen yeşil gladyo kadrosuydu islami etkiyle komunist rusyaya doğrudan dolaylı yoldan savaşmak için yeşil gladyo yaratıldı 80 darbesinin nedeni oydu zaten..zaman içinde bağnaz dindar demeyelim dinidar kafalılar geçmişinin intikamını alır gibi türkiyenin candamarlarını kesmeye başladılar.temizliye başladılar kendilerine göre 28 şubat 1997 nin intikamını alırcasına vatansever aydınlıkçı yazarlarımızı içeri attılar komutanları içeri attılar iftira attılar hatta bazılarının ölümüne neden oldular...gençlerimizin zihinlerini kirlettiler şuna bakma buna bakma ayşe ile konuşma mehmet ile konuşma konuşursan aileni ararız ararlar okula rezil olursun...seni dinden afaroz ederler ellerinde risaliyeler kur an kerim tesbihle gezerler herşey allah için derler ama para mevzu bahis oldumu babalarını tanımazlar...torpille hatırla devlet kadrolarına sızdılar tsk ya sızdılar ordunun anasını siktiler bi güzel el birliği ile sonra ne kumpaslar ergenekon balyoz falan filan eee memlekette komutan kalmadı...pkk bir yandan yeni piç ışid suriye bi yandan ülke şamar oğlanına döndü...15 temmuz günü ebelerini tersten gördüler ama kılıf hazırdı kandırıldık kardeşim eee bunca itiftiraya uğrayan insanlar kandırıldık dedik ya 15 temmuz günü ülkesi için gerçekten canını veren vatandaşa ve silahlı kuvvetlere polise lafım yok ama çomarlık yapıp polat alemdarlığa soyunup bi bok yapamadan ulen tankın altına yattık biz deyip köfte ayran için nöbet tutan tiplerin höh denilen birliğe katılması... tsk nin itibarsızlaştırma operasyonu insaf kardeşim insaf...abd nin politikalarınıa israilin entirakalarıyla baş çıkamıyoruz...
girişimin medya atağında bazı medya kuruluşlarına yapılan saldırılar vardı,

aşağıdaki bağlantı cnn türk kanalına ait;aşağıdaki görüntü trt medya kuruluşuna ait;neden bu medya kuruluşları seçildi, örneğin neden bazı medya kuruluşlarına yapılmadı bu?

(bkz:a haber)

bu arada hiç olmaması gereken bir olay onu belirteyim tabi yanlış anlaşılmasın, anlamak için ve bilgilenmek için sadece yazmak istiyorum, daha iyi araştırılması ve bilginin doğru şekilde açıklanması gereken bir durumdur.

başarıya ulaşması durumunda ülkemiz 50 yıl geriye giderdi. gerçi tehlike geçmiş değil, yurtdışında organize oluyorlar ve çok tehlikeliler. avrupa ve amerika’daki bazı yayın organlarında gurbetçiler üzerinde algı operasyonları yapıyorlar. bir şehit annesi olarak diyorum ki; kökleri kurutulmalı.
ülkeye bakınca zaten 50 yıl geriden takip ediyor refah seviyesi yüksek ülkeleri. ne istediniz ve vermedik"ten darbe girişimine dönüşen süreç ve bugünkü söylemleri duydukça midem bulanıyor. aynı şeyi suriye politikasında da görüyoruz. sonumuz hayrolsun.
  • /
  • 3